Novak po paklenoj vrućini savladao Monfisa

Najbolji srpski teniser, Novak Đoković, plasirao se u 3. Kolu Australijan opena pobjedom nad Gaelom Monfisom iz Francuske sa 3:1 (4:6, 6:3, 6:1, 6:3).

U trenucima kada su njih dvojica igrali u Melburnu je izmjereno 39 stepeni, a temperatura podloge je bila 68 stepeni.  I počelo je sa dva brejka Monfisa, da bi Novak brzo izjednačio na 3:3, no Francuz odmah zatim ponovo oduzima servis gem protivniku i privodi taj set kraju.  U drugom setu nije bilo puno brejk prilika, prve je propustio Gael, a onda je Đoković u osmom gemu napravio brejk i tako stigao do  izjednačenja u setovima. U narednom dijelu igre Monfis je osvojio samo prvi gem, svi ostali su pripali srpskom teniseru, a u četvrtom setu slično je bilo kao i u drugom. Bez puno brejk prilika i Nole koristi svoje u osmom gemu za trijumf i prolaz dalje.

Novak će u narednom kolu igrati protiv Roberta Ramosa-Vinjolasa koji je u tri seta savladao Tomaša Smičeka.