Norvežani sigurni protiv Srbije

Rukometaši Srbije poraženi su u 1. kolu druge faze Evropskog prvenstva u Hrvatskoj, od selekcije Norveške sa 32:27.

Ovim porazom tim Jovice Cvetkovića izgubio je sve šanse da se plasira u polufinale prvenstva. Srpski rukometaši odigrali su dobro prvo poluvrijeme i uspjevali su se vrate i sa -3, da bi pred kraj poluvremena i poveli sa 16:15. Ipak se na odmor otišlo nerješenim rezultatom 17:17, a veoma loše su počeli u nastavku. Norvežani su to maksimalno iskoristili, stvorili su prednost od pet golova i bez problema čuvali do kraja.

Selekcija Norveške sada ima četiri boda, koliko i Švedska i Francuska sa utakmicom manje, a večeras se sastaju Hrvatska i Bjelorusija. Narednu utakmicu Srbija igra 22. januara protiv Francuske.