Novak protivniku dopustio osam gemova

Najbolji srpski teniser, Novak Đoković, pobjedom nad Špancem Albertom Ramosom-Vinjolasom sa 3:0 (6:2, 6:3, 6:3) plasirao se u osminu finala Australijan opena.

Nakon dvije pobede u dnevnom terminu, Đoković je slavio i u noćnom programu, a već na samom početku je propustio tri brejk šanse. Kod rezultata 3:2 koristi četvrtu brejk priliku, kasnije još jednom oduzima servis gem protivniku i osvaja prvi set sa 6:2. Drugi set je počeo silovito  i brzo poveo sa 4:1. Španac je propustio četiri brejk prilike da vrati brejk, Nole se tu odbranio i povećao prednost na 2:0.  U trećem setu Đoković je napravio dva brejka, nije dozvoljavao protivniku da poremeti lagani prolaz u naredno kolo. U jednom trenutku je bivši broj 1. Osjetio bol u butnom mišiću lijeve noge, tražio je medicinsku pomoć i nakon toga završio posao.

Novak će za mesto među osam najboljih igrati sa mlađanim Hjeong Čungom, koji je napravio uspijeh karijere eliminisavši četvrtog igrača svijeta Aleksandera Zvereva iz Njemačke.