Igokea savladala Sparse, ponovo sjajan doprinos Dalibora Ilića

Košarkaši Igokee upisali su sedmu pobjedu u Ligi za prvaka BiH. Aleksandrovčani su savladali Sparse na svom terenu, rezultatom 77-68.

Prvi period obje ekipe su loše počele. Veoma negledljiva košarka i dosta grešaka sa obje strane. U samoj završnici ekipe su našle svoj ritam a nakon prvog perioda bilo je 18-18. U drugom periodu Sparsi su bili bolji. Serijom 9-0 došli su do vodstva 31-23. U samoj završnici prvog poluvremena Igokea je našla svoj ritam i došla do izjednačenja.

U trećem periodu Igokei su energiju donijeli mladi Ilić i  Janković. Igokea je većim dijelom vodila ali su Sparsi poveli sa 54-51. Serijom 4-0, Igokea je došla do vodstva 55-54, što je i bio rezultat nakon 30 minuta igre. U poslednjem periodu su se Sparsi držali do same završnice. Tada je šest poena Igokei donio mladi Ilić, koji je bez straha preuzimao odgovornost, i Igokea je na kraju došla do pobjede.

Igokeu je do pobjede predvodio Rikić sa 18 poena, devet skokova, četiri blokade, Milošević je dodao 12 a Ilić 11 poena. Kovačević sa 23 poena, predvodio je goste.

Bosna Royal 80 : 71 Zrinjski
Široki 92 : 77 Kakanj
Igokea 77 : 68 Spars