Poraz u finišu

Danas je odigrano 1. kolo Lige za ostanak. U Donjem Šepku Napredak je savladao FK Kozaru sa 1-0.

Početak prvog poluvremena prošao je u obostrano opreznoj igri. Poslije nekoliko poluprilika sa obe strane, prvu ozbiljniju šansu u 27. minuti stvara napadač Kozare Kremenović koji se stuštio prema golu Napredka, ali je brži od njega golman domaćih Arnautović. Nekoliko minuta kasnije jak šut Matića ka golu Ilića završava pored gola. Bez većih prilika i bez promjene rezultata odlazi se na poluvrijeme.

U drgom poluvremenu prvo su zaprijetili domaći preko Zekića, ali fudbaleri Kozare brzo preuzimaju inicijativu i pokušavaju da dođu do gola Napredka. Petković Vladimir poslije ubačaja Paštara u 55. minuti odlično šutira, ali zamalo neprecizno. Posljednjih desetak minuta, igrači Kozare su se malo povukli što pokušavaju iskoristiti domaći fudbaleri ali šut Matića zaustavlja Ilić, a malo zatim Zekić izlazi sam pred Ilića, ali ovaj spašava mrežu Kozare. I kad se činilo da će se utakmica završiti bez pobjednika u 90. minuti Sladoja jako šutira iz velike udaljenosti, lopta vara mladog Ilića i Napredak dolazi do vođstva od 1-0. Pokušavaju fudbaleri Kozare u sudijskoj nadoknadi da dođu do izjednačenja, ali bez uspjeha.

Sljedeće subote 28. 04. 2018. godine na rasporedu je 2. kolo Lige za ostanak, a FK Kozara će na Gradskom stadionu u Gradišci dočekati Slogu iz Doboja. Utakmica počinje u 17 časova.

Napredak (D. Šepak): Arnautović N., Sladoje S., Lukić M., Jević S., Mijailović Ž., Zarić J., Zekić V., Mitrović V., Trifković S.(Od 46. min. Jovanović Lj.), Marić D. (od 90+2. min. Stojanović T.), Matić Z., trener Alimpić D., nisu igrali: Maksimović G., Biberdžić M., Petrović J.

FK Kozara: Ilić M., Kovačević M., Raspudić B., Petrović O., Kovljen S., Radoja S., Kremenović V., Mirković I., Petković Z. (od 46. min. Paštar M.), Stjepanović N., Petković V.(od 81. Aljetić B.), trener: Trivunović V., nisu igrali: Bojanić M., Petrović O., Zečević M., Babić N., Džombić R.

Tekst i foto: FK Kozara

Sutjeska 1 : 0 Željezničar Sport Team
Napredak 1 : 0 Kozara
Sloga 1 : 1 Sloboda