1 : 1

Kunić spasilac

03.03.2018 Administrator DC

Derbi Slobode i Borca u 21. kolu donio je veliku borbu po teÅ”kom terenu TuÅ”nja, a na kraju su timovi podijelili bodove nakon remija 1:1 (0:0). Tuzlaci su imali nekoliko sjajnih prilika preko Todorovića, Smajića, Terzića, no mreža Banjalučana se nije tresla.

Borac je takođe igrao hrabro koristeći svaku priliku da atakuje na gol domaćina. Ipak, u 71. minuti Sloboda je povela 1:0. Nakon kornera Mijića na drugoj stativi najprisebniji je rezervista Husić kojem nije bilo teÅ”ko da poentira glavom.

Do kraja susreta Borac je krenuo po remi, Tuzlaci su se dobro branili, no nisu niÅ”ta mogli da učine u 85. minuti. Kunić je sjajno primio loptu i iz voleja je poslao u lijeve raÅ”lje gola Muminovića.

Domaćini su joÅ” dva puta preko Husića i Bekića imali Å”ansu za gol, no nisu uspjeli u svojim nakanama. Posljednje uzbuđenje bilježimo u sudijskoj nadoknadi kada je nakon kornera Janičić Å”utirao preko gola Slobode.