30 : 29

Sloga ispustila Borac

25.04.2019 Nenad Vasić

Poraz u Boriku: rukometaši Sloge, Doboj

Rukometaši Sloge u utakmici punoj preokreta ispustili su pobjedu u Banjoj Luci protiv domaćeg Borca, poraženi su rezultatom 30:29. U posljednjim trenucima meča sudije su dosudile nekoliko diskutabilnih odluka, odnosno nisu dosudili. Sloga je odlično startovala vodili su 7:4 u 8.minutu, kao i 10:7 u 13.minutu. Zatim dolazi do velikog pada u igri Sloge, sve ih je stalo. Punih 10 minuta nisu uspjeli postići gol. Što su domaći kaznili i velikom serijom 7:0 poveli 14:10. Seriju u 24.minutu prekida Vukašin Zekić za 14:11. Domaći su prednost do isteka 30-og minuta povećali na 19:14.

U nastavku Sloga igra odlično i serijom 3:0 prilazi na minus dva 19:17 u 34.minutu. Zatim se igra gol za gol. U 48.minutu Sloga stiže do izjednačenja 23:23. U tim trenucima Dobojlije prave veliku seriju 6:0 i odlaze na četiri gola razlike 27:23 (51.minut). Međutim u posljednjih devet minuta nisu uspjeli sačuvati vođstvo. Tri minuta prije kraja Borac stiže na minus jedan 28:29. Tada sudije ne sviraju nekoliko očiglednih prekršaja za goste što domaći koriste i dolaze do pobjede 30:29.

Najzaslužniji za pobjedu domaćih bili su golman Slađan Subotić sa 10 odbrana od toga dva sedmerca, te Bojan Rađenović sa 8 i Goran Daničić sa 6 golova. U redovima Sloge golman Milutin Bogdanović imao je takođe 10 odbrana, a najefikasniji su bili Vukašin Zekić sa 6 i Goran Ristović sa 5 golova. Uprkos ovom porazu Sloga je skoro sigurno ostvarila plasman u plej of. Već u subotu slijedi nova utakmica kada gostuju u Živinicama gdje igraju protiv domaćeg Konjuha.

Premijer liga BiH:

Borac M:tel – Sloga (D) 30:29 (19:14) (FOTO)

BANJA LUKA – Dvorana: “Borik”. Gledalaca: 300. Sudije: Predrag Dejanović i Elvis Marčetić (oba iz Prijedora). Delegat: Vladimir Jović (Tuzla). Sedmerci: Borac M:tel 4(4). Sloga Doboj 5(3). Isključenja: Borac M:tel 8, Sloga Doboj 6 minuta.

BORAC M:TEL: Unčanin 2, Vladan Đurđević, Daničić 6, Mijatović, Ljubišić, Bubić, Subotić (10 odbrana, 2 sedmerca), Nježić 5, Savić 2, Lukić, Miljković 4, Rađenović 8(4), Ćelić 1, Šešić 1, Buljina, Dragičević 1. Trener: Mirko Mikić.

SLOGA DOBOJ: Bogdanović (10 odbrana), Ognjen Maksimović, Ristović 5(1), Milan Đurđević, Miloš Maksimović, Tulendić 4, Miličević, Stanković 2, Perović 2, Bajović, Starčević, Zekić 6, Karanović 4, Janković 2, Ćosić 4(2), Knežević. Trener: Danko Panić.Igrač utakmice: Goran Daničić (Borac M:tel)

Premijer liga BiH Premijer liga BiH Premijer liga BiH Borac M:TEL Sloga(D)