57 : 83

Trebinjke pokorile Sarajevo

04.02.2019 Treboinje live

U 10. kolu Premijer lige BiH u Sarajevu je ŽKK "Leotar 03" pobijedio ŽKK "Željezničar" 57:83 (10:19, 20:19, 16:23, 11:22).

Ovo je šesta pobjeda trebinjskih košarkašica.

Prvu četvrtinu gošće su dobile sa devet koševa razlike 10:19, ali drugih deset minuta neočekivano su dobile domaće igračice i na poluvrijeme se otišlo sa plus osam za Trebinjke - 30:38.

Tokom treće četvrtine košarkašice Željezničara su prijetile u 24. minutu kada su došle do samo četiri koša razlike 40:44.

Ipak, u posljednjih deset minuta ušlo sa rezultatom 46:61.

Četvrtu četvrtinu "malene" su dobile sa 11 koševa razlike za konačan rezultat 56:83.

Trener Milorad Nadaždin nije zadovoljan igrom svojih djevojaka i kaže da je to bilo loše izdanje njegovih djevojaka. Opušteno su ušle u utakmicu, a to se nije smjelo dogoditi.

"Podcijenili smo protivnika, a nismo još ekipa koja može to da radi. Trebali smo da budemo odgovorni tokom cijele utakmice. Mora biti bolje", istakao je Nadaždin.

Kod domaćina najbolja je bila Kikanović koja je postigla 23 koša i imala osam skova, a kod pobjednika tri igračice imale su dvocifrene koš učinak - Milaković je imala dabl-dabl od 27 koševa i 16 skokova, Kešeljević 21 koš i devet asistencija i S. Dostinić koja je postigla 11 koševa.

Trebinjke u 11. kolu dočekuju na svom parketu ŽKK "Jedinstvo Piemonte" iz Tuzle.

ŽKK "Željezničar": Tekač 6, Porović 8, Peljtof 11, Salihagić 7, Kikanović 23, Šehovac, Lisica 2, Bujak, A. Musić, I. Musić. Trener: Edina Ljubunčić.

ŽKK "Leotar 03": Kešeljević 21, Radovanović, S. Dostinić 11, Milaković 27, Putica 5, Gordić 7, Šapurić 2, A. Milanović, Tomašević 2, B. Dostinić, Papović 4, Škrivan 4. Trener: Milorad Nadaždin.