1 : 0
0 : 0
Å ut na gol
Golman Kovačević čuva Sarajevo. Odlično je reagovao nakon udarca jednog igrača Zrinjskog.
88.minut '
Do zavrÅ”etka susreta joÄ‘Å” desetak minuta. Zrinjski pokuÅ”ava stići do poravnanja, ali mu to ne polazi za rukom.
80.minut '
Samo Å”to s epoÅ”lo sa centra Sarajevo je pogoilo. Gol je postigao Tatar,Asistirao mu je Hebibović.
46.minut '
Bliži se kraj prvog poluvrmena. I dalje nema golova na derbiju prvog kola Premijer lige BiH.
43.minut '
Otvorena igra sa obje strane,ali bez golova na KoŔevu.
28.minut'
Å ut na gol
Odličnu priliku imao je Govedarica, ali je golman Kovačević odbranio njegov Å”ut.
13.minut'
Å ut na gol
Dvije fenomenalne Å”anse propuÅ”ta Sarajevo. Prvo je Milanović poslije sjajnog prodora po lijevoj strani ubacio ka Ahmetoviću. Ovaj je nije stigao, ali ona prolazi do Å iÅ”ića, koji pogađa prečku, loptu izbacuje Barbarić uz mnogo sreće. Na kraju udarac Tatara odlazi pored gola.
11.minut'
Počeo je meč na KoŔevu. Sa centra su krenuli fudbaleri Zrinjskog.
1.minut'
Sarajevo. Stadion: KoÅ”evo. Sudija: Elvis Musić (Banovići). Pomoćnici: Senad IbriÅ”imbegović (Travnik), Damir Lazić (Brčko) Dodatne sudija: Ermin Sivac (Zenica), Goran Paradžik ( LjubuÅ”ki). Posmtrač suđenja: Dragan Marić ( Srbac). Delegat: Ramiz Omanović (Bihać).
Meč počinje u 19 časova.
Kovačević, Å abanović, Lazić, Hebibović, Ahmetović, Velkoski, Å iÅ”ić, Milanović, Đokanović, Å erbečić, Tatrar. Na klupi: Dizdarević, Gavrić, Salčin, Mustafić, Guzina, Kurdić, Imamović. Trener: Husref Musemić.
Brkić, Čurjurić, Hadžić, Å ovÅ”ić, Barbarić, RugaÅ”ević, Jakovljević, Rustemović, Mandić, KaduÅ”ić, Govedarica. Na klupi: Topolovi, Stojkić, Čurjak, Pezer, Lendrić, Stanić. Trener: Hari Vukas.,
Već u prvom napadu, Darko Lazić i Hadžić su se naÅ”li u duelu, a napadač Zrinjskog se žali na povredu nakon ovog duela.
Nema golova na KoŔevu. Igra se tvrdo sa obje strane.
Nema i dalje golova na KoŔevu. igrači su u svlačionici. ZavrŔeno je prvo poluvrijeme.
Mnogo bolja igra tima Husrefa Musemića u nastavku susreta.
Tim iz Mostara se konsolidovaonakon primljenog gola, pa je u dva navrata opasnije ugrozio Kovačevića.
Nakon Å”to je Zrinjski propustio svoje prilike, revanÅ”irali su im se napadči Sarajeva. I dalje domaćin vodi sa 1:0.