PokuÅ”aj GliÅ”ića iz daljine, golman brani
Gavrić sa desne strane odlično centrira, Novaković glavom zamalo pored gola
Å ut na gol
Kontra Tekstilca, Ćorić preko gola
58.minut'
Å ut na gol
Prodor Jandrić koji upoÅ”ljava GliÅ”ića, ali ovaj odlazi previÅ”e ukosp i golman brani Å”ut Pritisak Kozare od početka drugog poluvremena
57.minut'
Å ut na gol
Odličan Å”ut Lolića sa dvadeset metara, Plisnić kratko odbija, ali Novaković u pokuÅ”aju da stigne do lopte pravi faul nad golmanom
44.minut'
Å ut na gol
Gavrić ne stiže glavom zahvatiti loptu nakon ubačaja Novakovića, ona se odbija do Lolića koji jako Å”utira sa dvadeset. metara, golman izbacuje u korner
32.minut'
Å ut na gol
Odlična kontra Tekstilca, Perić Å”uta sa ivice Å”esnaesterca zamalo pored Modićevog gola
27.minut'
Å ut na gol
Dobar pokuÅ”aj Novakovića, Plisnić brani
22.minut'
Å ut na gol
PokuÅ”aj kontre Dervenćana, blokira odbrana Kozare na ivici Å”esnaesterca
10.minut'
Modić Srđan Bubić Živko, Raspudić Boris, Hamzić Asmir, Lolić DraÅ”ko, Petković Vladimir, Jandrić Srboljub, Novaković Milovan, Kukavica Amir, Gavric Nemanja, Batar Bojan. na klupi: Bradić DuÅ”an, Babić NebojÅ”a Kukić MiloÅ” GliÅ”ić Dejan Babić Nikola, Milić Dalibor, Radetić Aleksa. Trener: Nedžad Žerić.
Plisnić Dejan, Marić DuÅ”an, Rudan Miodrag, Jolović Dragan, Aljetić Boris, Stupar Slađan, Perović MiloÅ”, Zarić Dejan, Milojević Stefan, Ćorić Dejan, RaÅ”ević Nenad, na klupi: Pećić DuÅ”koĀ , Grahovac Luka, Reljić LjubiÅ”a, Đuričić SaÅ”a, Đekić Dejan, Antonić Damjan, Ćirić Branislav. Trener: Danimir Mikanović.
Prodor Martića po desnoj strani, Batar nespretno reaguje i pogađa vlastitu stativu Kozara igra već par minuta bez povrijeđen og Petkovića
GradiÅ”ka. Gradski stadion. Sudija:Mazić SlaviÅ”a (Vlasenica), Keranović Dragan (Prijedor), Ivančević SiniÅ”a (Banja Luka).Četvrti sudija: Valjić Ognjen (Banja Luka). Delegat:Đokić Jovica (Bijeljina).Posmatrač suđenja:Janjić SiniÅ”a (Bijeljina).

Kozara i Tekstilac podijelili bodove

17.08.2019 Tekst i foto: Goran Riro Radimirović

Kozara - Tekstilac

Na Gradskom stadionu u Gradišci pred oko gledalaca dvije stotine gledalaca odigrana je utakmica 2. kola I lige Republike Srpske u kojoj su FK Kozara i FK Tekstilac iz Dervente podijelili bodove odigravši neriješeno 0-0.

Obe ekipe kreću čvrsto od prve minute i većinom se igra između dva šesnaesterca. Nakon nezgodnog starta Milojevića, Petković mora van igre i Kozara igra nekoliko minuta sa igračem manje. U 18. minuti Martić pokušava sa desne strane, Batar nespretno reaguje i pogađa stativu vlastitog gola. Prvu šansu za Kozaru propušta Novaković, čiji šut brani Plisnić. Uzvraćaju gosti kontranapadom preko Milojevića, ali je ovaj neprecizan. Odlično prodire Novaković i centrira, ispred Gavrića loptu izbacuje odbrana Dervenćana, na nju natrčava Lolić i jako šutira, ali Plisnić krajnjim naporom izbacuje loptu u korner. Pokušava Lolić još dva puta iz slobodnih udaraca, ali bez uspjeha i na poluvrijeme se odlazi bez promjene rezultata.

Prisiljen je Nedžad Žerić, šef stručnog štaba FK Kozara da pravi i drugu izmjenu odmah na početku drugog poluvremena, nakon što je Kukić još u 23. minuti zamijenio Petkovića,  i pojačava napad uvodeći Glišića. Pritisak Kozare traje od samog početka, ali akcije se završavaju neuspješno. Tek jedan pokušaj gostiju u drugom poluvremenu, kada odbrani Kozare u 62. minuti zamalo biježi Ćorić, ali je njegov udarac neprecizan. Na drugoj strani, nakon prodora Gavrića Novaković jako šutira glavom, ali zamalo pored gola. Ponovo je Novaković u prilici nakon odličnog prodora Glišića. Traje neprestani pritisak fudbalera Kozare, ali bez promjene rezultata. U posljednjoj minuti i posljednja šansa, odlično skače Batar nakon kornera i glavom šalje loptu zamalo pored gola, te utakmica završava bez pobjednika, rezultatom 0-0.

Sljedeće subote 24. 8. 2019. godine igra se 3. kolo prvenstva. Fudbaleri Kozare putuju u Janju gdje će ih dočekati ekipa Podrinja. Utakmica počinje u 17.30 h.

Kozara - Tekstilac 0:0

FK Kozara (Gradiška): Modić S., Bubić Ž., Raspudić B., Hamzić A. (od 46. min. Glišić D.), Lolić D., Petković V. (od 23. min. Kukić M.), Jandrić S., Novaković M. (0d 76. min. Babić N.),  Kukavica A., Gavrić N., Batar B., trener Žerić N., klupa: Bradić D., Babić N., Milić D., Radetić A.

FK Tekstilac (Derventa) : Plisnić D., Marić D., Rudan M., Jolović D., Aljetić B., Stupar S., Perović M. (od 80 min. Đuričić S. ), Zarić D. (od 87. min. Đekić D.), Milojević S. (od 90. min. Grahovac L.), Ćorić D., Rašević N., trener: Milkanović D., klupa: Pećić D., Reljić Lj., Antonić D., Ćirić B.