2 : 1

Prijedorčani bolji od Širokog

28.10.2019 Administrator DC

Srđan marijanović, trener juniora Rudar Prijedora

Novom, osmom prvenstvenom pobjedom ove jeseni u Omladinskoj Premijer ligi Bosne i Hercegovine juniori Rudar Prijedora su se, kolo prije kraja polusezone, vratili u sam vrh, tačnije na treću poziciju na tabeli, sa 27 osvojenih bodova, dva manje u odnosu na lidera sarajevski Željezničar.

Izabranici trenera Srđana Marjanovića su u 12. kolu na domaćem terenu savladali vršnjake iz Širokog Brijega rezultatom 2:1 i još jednom pokazali da imaju izuzetno kvalitetan tim, a klub talentovanu generaciju. Golom Filipa Mikića u 18. minutu mladi “rudari” su poveli 1:0 i tim rezultatom završilo se prvo poluvreme.

Čim je krenuo nastavak defanzivac Hercegovaca Branimir Vištica je zatresao sopstvenu mrežu i udvostručio prednost Prijedorčana. Ipak, u 64. minutu rezevista Širokog Brijega Josip Kujundžić vratio je rezultatsku neizvjesnost u utakmicu, smanjio na 2:1, ali do kraja utakmice nije bilo više promjene rezultata, pa je domaćin zasluženo slavio.

U narednom kolu juniori Rudar Prijedora gostuju u Tuzli kod vršnjaka iz Slobode koji su ih na otvaranju sezone pobijedili na domaćem terenu i to je jedan od dva poraza ove jeseni (drugi je bio u prošlom kolu od Sarajeva u gostima).

Juniori: Rudar Prijedor – Široki Brijeg 2:1 (1:0)

Gradski stadion u Prijedoru. Gledalaca: 100. Sudija: Zoran Grbić (Prijedor). Strijelci: 1:0 F. Mikić (18), 2:0 Vištica (47 – autogol), 2:1 Kujundžić (64). Žuti karton: Krešić (Široki Brijeg).

RUDAR PRIJEDOR: Trninić, Trkulja, Marmat, Ratković, Kaurin, Bilbija (od 62. Krneta), Drljača, F. Mikić (od 82. M. Mikić), Savić (od 78. Vuruna), Cerić (od 89. Matić), Čunjalo (od 59. Mršić). Trener: Srđan Marjanović.

ŠIROKI BRIJEG: Puljić, Vištica, Lasić, Lukić (od 82. Ivoš), Sesar, Međugorac (od 59. Kujundžić), Krešić (od 59. Tokić), Miletić (od 59. Tadić), Grgić, Mustapić, Martić (od 71. Zovko). Trener: Anto Kokić.

Omladinske lige Omladinske lige Juniorska Premijer liga BiH Rudar Prijedor Široki Brijeg