23 : 29

Borac bolji od Iskre

06.10.2019 Vladimir Šutvić, Borac-Sport

Iskra - Borac /Foto: Bugojno danas

Rukometaši Borca upisali su i treću premijerligašku pobjedu savladavši u Bugojnu ekipu Iskre rezultatom 23:29.

Do 20. minuta meča, vodila se ravnopravna bitka, a onda su ”crveno-plavi” do kraja prvog poluvremena kreirali seriju 6:1 i na pauzu otišli pri prednosti od pet golova (12:17), koju su do kraja susreta rutinski sačuvali i uvećali za još jedan gol.

U ekipi Borca najviše pogodaka, pet, postigao je Vladan Đurđević, dok su po četiri puta precizna bila četvorica rukometaša: Vukašin Rakocija, Nemanja Vučićević, Bojan Rađenović i Milan Dakić. Domaćima nije pomogla ni sjajna partija Edina Klisa, koji je čak 12 puta zatresao Borčevu mrežu.

UŽIVO: Press nakon utakmice MRK Iskra-RK Borac(Banja Luka) 23:29

Posted by Bugojno Danas on Saturday, October 5, 2019

ISKRA – BORAC 23:29

dvorana: u Bugojnu, gledalaca: 1000, sudije: Džemal Čedić i Dino Đerzić, sedmerci: Iskra 5 (1), Borac 4 (4), isključenja: Iskra 12 minuta, Borac 12 minuta.

ISKRA: Agić, Šupić, Velić 1, Bostan 1, Popaja 2, Zukić, Hadžiabdić, Klis 12, Zvekić 3, Tešanović 2, Cmiljanović, Čaber, Manojlović, Omerović, Matošević, Bečejac 2. Trener: Ekrem Jaganjac.

BORAC: Rakocija 4, Jeremić 2, Linjareš de Souza 1, Đurđević 5, Todorović, Daničić 1, Ljubišić, Nježić, Knežević 1, Subotić 2, Vučićević 4, Rađenović 4, Ćelić 1, Dragičević, Dakić 4, Bera. Trener: Mirko Mikić.