1 prod.
17 : 2

EL: Zvezda pala nakon produžetka

17.10.2019 Đ. MaleÅ”ević

KoÅ”arkaÅ”i Makabija savladali su Crvenu zvezdu sa 84-69 nakon produžetka, u okviru trećeg kola Evrolige.

Zvezda je očajno otvorila susret. Napadi katastrofalni a odbrana joÅ” gora. Uz sve to, prilično pogubljeni potezi Milana Tomića i Makabi je doÅ”ao do dvocifrene prednosti. Zvezdu je u prvom periodu koliko toliko držao nestvarni Perperoglu. U drugom periodu gledali smo tvrdu i negledljivu koÅ”arku a Zvezda je, s obzirom na igru, na odmor otiÅ”la sa pristojnih -9.

U trećem periodu Makabi je imao i +14. Međutim, Zvezda je dobro odigrala zavrÅ”nicu trećeg perioda i priÅ”la je na -7. Zvezda je na startu poslednjeg perioda propustila neke Å”anse. Makabi je na četiri minuta do kraja imao vodstvo 67-57. Tada je Zvezda zaigrala sjajno. Serijom 10-0 doÅ”la je do izjednačenja. Imali su preko Dženkinsa i Berona Å”ansu za vodstvo ali obojica su promaÅ”ili trojke. Makabi nije iskoristio svoj zadnji napad i otiÅ”lo se u produžetke.

U produžetku je Zvezda ostala potpuno bez snage. Za pet minuta igre postigli su samo dva poena pa je Makabi predvođen Vilbekinom na kraju ubjedljivo slavio.

Makabi je predvodio Vilbekin sa 16 poena dok je Perperoglu imao 18 na drugoj strani.

Oba tima su na 1-2 skoru.

Međunarodna koÅ”arka Međunarodna koÅ”arka Euroleague Maccabi Tel Aviv Crvena zvezda