Katatsrofa domaćina. Šikanjić je postigao treći gol.
Novi pogodak Kozare. Lako su izigrali odbranu Zvijezde 09.
18'
Gosti su poveli sa 0:1
3'
Protokol
Glavni sudija: Jelić Mario Delegat utakmice: Mikanović Goran Prvi pomoćni sudija: Dujaković Milan Drugi pomoćni sudija: Đermanović Branimir 4. sudija: Mazić SlaviÅ”a
0'
Postava
Postava: Srđan Modić, Nikola Borković, Boris Raspudić, Asmir Hamzić, DraÅ”ko Lolić, Aleksandar MalbaÅ”ić, Aleksandar Popović, Srboljub Jandrić, Srđan Eskić, Milan Å ikanjić , Bojan Batar Na klupi su: Pavle GliÅ”ić, Sergej Govedarica, Bane Matić, Luka Đurić, Perica Guskić, Marko Koljanin i Marko MalbaÅ”ić
0'
Postava
Postava: Milun Avramović , Pero TeÅ”ić, Ezoni Edžike , Igor Blagojević, Goran Å ujić, Nikola StaniÅ”ić, Novica Elek, Borislav Terzić, ALeksa Kovačević, Stefan Rakić, Goran GaleÅ”ić Na klupi su: Krstan Bunić, David Rukavina, Slobodan Tomić, Dragan Živanović, Danijel Matić, Dejan Živković i Andrija Rajović
0'
0 0 pre 3 godine
1 komentara
boki85
7 minut Kozara vodi,stijelac gola Drasko Lolić.Odlicno otvaranje utakmice Kozare.
pre 3 godine 0 Ā· 0

Kozara ugasila Zvijezdu 09

09.08.2020 Tekst i foto: Goran Riro Radimirović

Nakon pet mjeseci pauze uzrokovane vanrednom situacije sa virusom KOVID-19 utakmicama 1. kola danas je počela nova sezona u m:tel I ligi Republke Srpske. Fudbaleri Kozare gostovali su Ugljeviku prošlogodišnjem premijerligašu Zvijezda 09 i ostvarili ubjedljivu pobjedu od 0 -4.

Fudbaleri Kozare odlično otvaraju utakmicu i već u šestoj minuti, Popović i Jandrić kombinuju i izbacuju odbranu domaćina, lopta dolazi do Lolića koji precizno šutira sa preko dvadeset metara i postiže gol za vođstvo Kozare od 0-1. U 17. minuti Šikanjić presjeca napad Zvijezde 09 na poolovini terena, vuče loptu napred, upošljava Eskića koji povećava vođstvo Kozare na 0-2. Nisu se domaćini ni organizovali kako treba, već u 21. minuti Šikanjić šalje loptu u mrežu Zvijezde 09 za vođstvo Kozare od 0-3. Pokušava domaćin doći do gola Kozare, ali bezuspješno, dok je zamalo neprecizan Malbašić koji šutira tik pored stative Avramovića i na poluvrijeme se odlazi vođstvom Kozare od 0-3.

I drugo poluvrijeme protiče u istom ritmu, igrači Zvijezde 09 pokušavaju da organizuju konkretan napad,ali im odbrana Kozare to nedozvoljava. U 57. minuti Modić nespretno ispucava loptu koja dolazi do Uzoenyi Christantus-a ali je ovaj neprecizan. Malbašić odlično prodire po lijevoj strani u 65. minuti, centrira i pronalazi Šikanjića koji postiže svoj drugi gol danas za vođstvo Kozare od 0-4. Pokušava Rakić u 70. minuti, ali bez uspjeha. Šef stručnog štaba Kozare Nedžad Žerić u igru uvodi mlade Đurića, Guskića i Koljanina, te u samom finišu Matića i Govedericu. Rezultat se do kraja ne mijenja i Kozara zasluženo dolazi do prva tri boda u novom prvenstvu.

Sljedeće subote, 15. 8. 2020. godine igraju se utakmice 2. kola m:tel I ligi Republke Srpske. Kozara će na Gradskom stadionu dočekati ekipu Alfe iz Modriče. Utakmica se igra bez prisustva publike zbog vanrednom situacije sa virusom KOVID-19 i počinje u 17 časova.

Zvijezda  09 - Kozara 4:0 (3:0)

FK Zvijezda 09 (Stanišići): Avramović M., Elek N. (od 60. min. Rukavina D.), Terzić B., Tešić P., Kovačević A. (od 18. min. Tomić S. (od. 78. min. Matić D.)), Šujić G. (od 60. min. Rajović A.), Rakić S., Blagojević I., Stanišić N., Uzoenyi Christantus Ejike, Galešić G.(od 46. min. Živković D.),  trener: Mahalbašić Z.., klupa: Bunić K., Živanović D.

FK Kozara (Gradiška): Modić S., Borković N., Raspudić B., Hamzić A., Lolić D., Malbašić A. (od 81. min. Koljanin M.), Popović A. (od 87. min. Matić B.), Jandrić S. (od 87. min. Govedarica S.), Eskić S. (od 76. min. Đurić L.), Batar B., Šikanjić M. (od 81. min. Guskić P.),  trener Žerić N., klupa: Glišić P., Malbašić M.

Prva liga RS Prva liga RS m:tel Prva liga Republike Srpske Zvijezda 09 Kozara