2 : 0
0 : 0

Zvezda imala šanse ali protiv Hofenhajma i sudije nije mogla

22.10.2020 Đ. Malešević

Fudbaleri Crvene zvezde doživjeli su poraz na startu grupe Lige Evrope. Zvezda je izgubila u Njemačkoj od Hofenhajma sa 2-0.

Zvezda je uspjela umrtviti tempo i nametnula je ritam koji njoj odgovara. Zvezda je bila bolja i prijetila je preko Falćinelija. Najbolju šansu, Zvezda je imala u završnici prvog poluvremena. Katai je pokušao u 41. minuti ali je Akpoguma sjajno izblokirao. U nadoknadi prvog poluvremena,

I u drugom poluvremenu Zvezda se dobro nosila do 64. minute. Tada je Baumgartner pogodio za 1-0. Golu je prethodio očiti faul Akpogume na Nikoliću ali je sudija zažmurio i pokrao Zvezdu. Iznerviran radi cijele situacije, Stanković je dobio crveni. Dabur je imao veliku šansu ali je pogodio stativu. Imala je Zvezda šanse preko Sanogoa i Milunovića ali nije došla do poravnanja. U završnici susreta, Dabur je postavio konačan rezultat.

Naredni meč, Zvezda igra kući protiv Libereca.

Međunarodni fudbal Međunarodni fudbal UEFA Europa League - Group L Hoffenheim Crvena zvezda