18.11.2018 Svijet rukometa

Grude demontirale Jedinstvo

U jesen 2013.godine HŽRK Grude je odigrao prvu gostujuću utakmicu u Premijer ligi BiH u povijesti kluba i to u Brčkom protiv ekipe Jedinstva. Iako s dosta  straha i puno nepoznanica od novog natjecanja  tadašnja ekipa grudskih rukometašica je ostvarila i prvu gostujuću pobjedu.

Za razliku od tog vremena  sada su Gruđanke u Brčko doputovale u ulozi apsolutnog favorita i tako su i odigrale ovu utakmicu.

U prvih 20-ak minuta domaća ekipa je držala rezultatski priključak najviše zahvaljujući tehničkim pogreškama gošći. Ipak do kraja poluvremena aktualne prvakinje BiH su otišle na pristojnih +6 (17:11).

Drugo poluvrijeme je opet u prvih 15-ak minuta donijelo boju igru Brčanki koje nisu dozvoljavale gošćama da povećaju svoju prednost. U zadnjoj četvrtini utakmice Gruđanke  pojačavaju tempo i dolaze do sigurne pobjede 38:27.

Sve grudske rukometašice koje su ulazile u igru su postigle i pogotke ,a ovaj put su bez minutaže bile Anita Azinović  i najbolji strijelac do ovog kola Lejla Kasumačić

Za najbolje igračice su proglašene Irena Pajić  iz ŽRK Jedinstva i Diana Pelivan iz HŽRK Grude.

Jedinstvo - Grude 27:38

ŽRK Jedinstvo Brčko: Biljana Marković, Jovana Pekić, Jelena Lukić 4,Samra Rendić 3, Milica Đurić, Katarina Petrović, Marijana Sorak 11, Maja Lancuški 3, Nafisa Kovačević, Irena Pajić 1, Ivana Nedić, Sanja Katić 5 Trener: Zoran Milunović

HŽRK Grude: Darjana Vukliš, Nikolina Petrović, Amanda Marić 5, Nikolina Čutura 11, Andrea Soldo 8, Ana Nikić 1, Klara Mikulić 3, Lejla Kasumačić, Edina Demić 2, Anita Azinović, Anđela Boras 2, Diana Pelivan 6 Trener: Kornelija Leko

Jedinstvo(B) 27 : 38 Grude
Ilidža 34 : 31 Hrasnica
Katarina 36 : 35 Dubica
Hadžići 20 : 29 Krivaja
Jedinstvo(T) 31 : 30 Mira