SKK Borac se okliznuo u Kotor Varošu

SKK Borac 1947 upisao je sinoć peti poraz u okviru zapadne grupe Druge lige Republike Srpske izgubivši u Kotor Varošu, u okviru šeste runde, rezultatom 81:68 od ekipe Mladosti, koja je na taj način zabilježila prvi trijumf u tekućoj sezoni.

Crveno-plavi nisu na adekvatan način otvorili meč, te su u prvom desetominutnom kvartalu zaostajali 15 poena (26:11) za domaćima, koje su predvodili Deni Varošić i kapiten i trener-igrač Almin Ibričić. Ipak, u finišu prve i na startu druge dionice SKK Borac je serijom 9:0 smanjio zaostatak na samo 6 poena (26:20), a u drugih 20 minuta ušao pri -8 (41:33). Veoma dobru partiju u prva dva perioda prikazao je bek našeg tima Milan Popržen, postigavši u tom intervalu 17 poena, od čega 4 trojke.

U uvodnim minutima treće četvrtine košarkaši u crveno-plavim dresovima su serijom 8:2 smanjili odstojanje za domaćina na samo 2 koraka (43:41), na posljednju dvominutnu pauzu poenima kapitena Nikole Gajića u posljednjim sekundama otišli pri zaostatku od tri poena (57:54), a +2 Mladost je imala i na startu odlučujućeg perioda, nakon pogođene trojke Andreja Ponjevića za 59:57.

Dileme oko konačnog ishoda otklonjene su, ispostavilo se kasnije, u naredna 2 napada domaće ekipe mini-serijom Denija Varošića: drugi najefikasniji igrač meča prvo je uzvratio trojkom preko ruke za 62:57, a potom novi atak završio zakucavanjem za +7, što je do kraja susreta bilo nedostižno.

Domaće su do pobjede predvodili već spomenuti Ibričić i Varošić, koji su kombinovano postigli 59 poena. U ekipi SKK Borac 1947 najefikasniji je bio Milan Popržen sa 19 poena, Miloš Prodanović je postigao 13, a kapiten Nikola Gajić 10.

U narednom kolu SKK Borac će u pretposljednjoj domaćoj utakmici ugostiti ekipu Ušća. Utakmica se igra u nedjelju, 16. decembra, u dvorani Obilićevo sa početkom u 17:30 časova.

MLADOST (KOTOR VAROŠ) – SKK BORAC 1947 81:68

(26:18, 15:15, 16:21, 24:14)

dvorana: SŠC Nikola Tesla, gledalaca: 50, sudije: Željko Petković, Bojan Kosić i Tamara Radulović.

MLADOST (KOTOR VAROŠ): Đukić, Narić 6, Đurić, Mikić, Varošić 28, Vasiljević 1, Kršić 3, Korićanac 3, Jokanović, Ibričić 31, Kutić 9. Trener: Almin Ibričić.

SKK BORAC 1947: Knežević, Prodanović 13, Milojević 8, Karanović, Savić 9, Popržen 19, A. Ponjević 3, Ćurković, S. Ponjević, Kondić 6, Gajić 10. Trener: Bojan Božić.