30.03.2019 infobirac.net

Maglić izbacio Drinu

Odbojkaši Maglića plasirali su se u finale plej-ofa Prve lige RS nakon što su u drugom susretu u Zvorniku savladali Drinu rezultatom 1:3 (19:25, 25:20, 16:25, 21:25). U prvom meču koji je igran pre sedam dana u Foči, Maglić je slavio sa 3:0.

Ekipa iz Foče ostvarila je zasluženu pobedu u Zvorniku, a treba istaći da je Maglić u doigravanje u odnosu na regularni deo ušao značajno pojačan.

Pobednika prvog seta odlučio je veliki broj servis grešaka domaćih igrača, što su gosti znali da iskoriste i u ovom delu susreta slave sa 19:25.

U drugom setu domaći tim je značajno popravio servis i prijem, te zaigrao puno angažovanije i na kraju slavio sa 25:20.

U trećem setu bilo je neizvesno do rezultata 9:8, nakon čega je Vuković povezao šest servisa i odveo svoj tim do 15:8, što je ekipa Maglića znalački sačuvala do kraja seta koji je završen sa 16:25.

U četvrtom setu gosti su od početka bili bolji rival i imali prednost od tri poena razlike, a na kraju je bilo 21:25.

Odličnu partiju u redovima Maglića pružili su iskusni Matović i Vuković koji su najzaslužniji što je njihov tim ostvario plasman u finale plej-ofa.