Mladost napravila brejk

Borac - Mladost/ foto:borac-sport

Odbojkaši Borca poraženi su sinoć u dvorani Borik u prvoj polufinalnoj utakmici plej-ofa od petostrukog uzastopnog šampiona brčanske Mladosti rezultatom 1:3. Drugi i eventualni treći meč biće igrani u Brčkom, a ekipa koja ostvari dvije pobjede u finalu će snage odmjeriti sa boljim iz dvomeča Domaljevac – Kakanj 78.

Dugogodišnji vladar bh. odbojkaških terena lako je osvojio prva dva seta (19:25, 11:25), a Borac je uzvratio odličnom igrom u trećem setu, u kojem je funkcionisao skoro svaki segment igre, riješivši ga rezultatom 25:16. Međutim, iskusna ekipa Mladosti već na startu četvrtog perioda otklonila je svaku mogućnost dramatičnog završetka meča: gradili su gosti prednost od prvog poena, došli do 1:10, nešto kasnije i do 4:19, a sve što su crveno-plavi uspjeli da urade jeste da smanje zaostatak do konačnih 14:25.