Borac nemoćan u Tabancima

U 11. kolu, na terenu u Tabancima, lider Područne lige Birač je sigurnom igrom rutinski savladao goste iz Osmaka, Borac, rezultatom 2:0.

Od izlaska na teren vidjelo se da domaća ekipa nema namjeru dozvoliti ikakvo iznenađenje. Tabanci su u potpunosti preuzeli terensku inicijativu, dok su gosti pokušavali da odbrane svoju polovinu. Šanse su se redale jedna za drugom: šut Milića, Džafića, Đurića, Lučića,  ali lopta nije htjela u gol.

Ofanzivna igra nije dala rezultat sve do samog kraja prvog poluvremena. Igrao se posljednji minut prvog dijela, kada su Džafić i Milić razmijenili dupli pas, kapiten Tabanaca šutira sa sedam  metara, ali golman brani. Lopta se odbija do Džafića koji šutira sa pet metara i pogađa čuvara Jovičića u nogu, a na odbijenu loptu natrčava Majlović, ali njegov šut rukom zaustavlja jedan od protivničkih igrača. Sudija je bez dileme pokazao na bijelu tačku, a siguran izvođač kaznenog udarca za 1:0 bio je Milić.

U drugi dio susreta Tabanci ulaze još borbenije i nakon samo tri minuta povećavaju prednost na 2:0. Đurić  na desnu stranu proigrava Majlovića, on centrira, lopta prelijeće sve igrače Borca i dolazi do Lučića koji je prima na 15 metara, iskosa sa lijeve strane, vara štopera gostiju i šalje loptu u suprotan ugao mreže, iza nemoćnog golmana. Imali su domaći igrači još nekoliko prilika da povećaju rezultat u svoju korist, ali ponovo je zatajila realizacija, pa je Borac ispraćen sa samo dva pogotka u mreži.

Tri boda su Tabance učvrstila na liderskoj poziciji.

„Iz utakmice u utakmicu, mi pokazujemo da imamo čvrstu želju i namjeru da od jeseni zaigramo u višem rangu takmičenja, a mislim da to po svom kvalitetu i zaslužujemo. I na ovom meču smo bili dominantni i potpuno zasluženo upisali sva tri boda. S obzirom da su nam na ruku išli i ostali rezultati, sada imamo dobru bodovnu razliku u odnosu na naše konkurente za lidersku poziciju, Lokanj i Branjevo, a mi ćemo se truditi da je u narednim mečevima još povećamo“, kazao je Vidoje Đurić, trener Tabanaca.