Široki prvi finalista Kupa

Piroki - Tošk

Fudbaleri Širokog Brijega potvrdili su danas u revanš utakmici u Zenici prolaz u novo finale Kupa Bosne i Hercegovine u fudbalu, svoje ukupno osmo.

TOŠK iz Tešnja, kao što je poznato, nije mogao Širokog dočekati u Tešnju, pa je revanš meč igran u Zenici, u Trening kampu N/FS Bosne i Hercegovine, a Široki Brijeg je golom Borne Petrovića u 13. minutu, stigao do pobjede od 1:0 i tako poslije 2:0 na Pecari stigao do finala.

Nije ovo bila neka pretjerano zanimljiva utakmica. Široki je nakon postignutog gola, svjestan visoke prednosti u dvomeču, malo popustio gas, a domaći nisu uspjeli da ozbiljnije zaprijete Luki Bilobrku. Tek, u 25. minutu odličnu šansu je imao Andrej Pavlović, kada je šutirao sa desne strane, ali je golman Širokog Brijega krajnjim naporom odbranio taj udarac i izbacio loptu u korner.

U finišu utakmice Marić se našao u odličnoj šansi, ali je Harun Strika sjajno odbranio šut gostujućeg fudbalera, pa je ostalo 0:1 za Širokobriježane.

TOŠK - ŠIROKI BRIJEG 0:1 (0:1)