Ljubić namučio Krupu

Danas su odigrane prve utakmice polufinale Kupa RS. U Prnjavoru je Ljubić ugostio Krupu, a gosti su teže nego se očekivalo slavili minimalnu pobjedu 1:0.

U prvih 45 minuta gosti su diktirali ritam, imali posjed lopte, a sem prilike iz 5. minuta kada su pogodili stativu nije bilo većih uzbuđenja. Igrao se 28. minut kada su gosti poveli, vodeći pogodak Krupe plod  je greške domaće odbrane koji je iskoristio Modić. Stekao se utisak da je Ljubić u susret ušao bojažljivo i sa velikom dozom respekta prema protivniku u prvih 45 minuta.

U nastavku susreta drugačija slika na terenu, Ljubić diktira tempo, napada, a najbolju priliku imao je Segić koji izlazi sam pred čuvara mreže gostiju, ali njegov udarac završava pored gola. Prijetili su domaći u još nekoliko navarata iz daljine, ali do izjednačenja, kojeg su po igri u drugih 45 minuta zaslužili, nisu došli.

U drugom susretu u Žeravici Jedinstvo i Radnik odigrali su 1:1.