Greške donijele poraz

Doboj - Borac

Rukometašice Doboja nisu uspjele u derbiju sezone da savladaju Borac iz Banja Luke, poražene su rezultatom 20:26. Ovom pobjedom Banjalučanke su veoma blizu povratka u Premijer ligu BiH čije sć višestruke šampionke. Porazu Dobojki najviše su kumovale njihove tehničke greške i izgubljene lopte.Izabranice Saše Madžarevića držale su priključak u prvom poluvremenu. Gošće su već na startu povele 0:2. Dobojke sa dva uzastopna gola stižu do izjednačenja 5:5 u 9.minutu. A zatim 6:6 minut kasnije i to su bila jedina izjednačenja u meču. Igrao se 20.minut rezultat je glasio 8:9. Onda sa dva uzastopna gola Banjalučanke odlaze na plus tri 8:11. Sa tri gola prednosti otišle su na odmor 10:13.

Na otvaranju drugog dijela Dobojke smanjuju na 11:13. A onda slijedi uragan gošći koje serijom 5:0 odlaze na ispostaviće se nedostižnu prednost za domaće 11:18 u 40.minutu. U tom periodu Dobojke su bile devet minuta bez postignutog gola. Domaće serijom 3:0 u 56.minutu prilaze na minus četiri 19:23. Međutim to je bilo sve i gošće su mirno privele meč kraju za veliku pobjedu koju su na terenu zaslužile 20:26.

Najzaslužnije za trijumf bile su uz golmana Jovanu Kodžoman koja je sakupila 12 uspješnih intervencija, Božana Ćutković sa 8 i Ružica Šikić sa 7 golova. Kod domaćih najefikasnije su bile Tea Marković, Leontina Vujić i Anđela Garić sa po 4 gola.

Rukomet – Prva liga RS (ŽENE):

Doboj – Borac 20:26 (10:13) (FOTO)

DOBOJ – Dvorana: Srednjoškolskog centra. Gledalaca: 300. Sudije: Nebojša Bejtović i Bojan Burazor. Delegat: Bojan Kovačić. Sedmerci: Doboj 4(2), Borac 5(3). Isključenja: Doboj 4, Borac 14 minuta.

DOBOJ: Nikić (8 odbrana), Marković 4, Vujić 4(2), Garić 4, Sanja Petrović, Grabovičkić 2, Radulović 1, Mikelini, Gajić 1, Jurkas, Ignjić, Nikolina Petrović 3, Kršić, Kopić. Trener: Saša Madžarević.

BORAC: Vukosavljević, Novaković 2, Grahovac, Ignjatović 2, Bilčar 3, Petričević 3, Nikić, Brus, Kočić, Šikić 7, Ćutković 8(3), Railić, Kodžoman (12 odbrana), Vlaić, Mišić 1. Trener: Nikola Bijelić. Igračica utakmice: Ružica Šikić (Borac)