Partizan se s Vlasenicom izborio za opstanak

Na vlaseničkom Gradskom stadionu, u 29. kolu regionalnog Istoka, odigrana je prava fudbalska predstava, puna odličnih akcija, dobrih duela i lijepih pogodaka. Iako su znali da Partizan traži bodove spasa, Vlaseničani nisu očekivali  razigranu ekipu, koja nije posustala do posljednjeg sudijskog zvižduka.

Izvojevali važnu pobjedu: FK Partizan, Donja Trnova

Nakon početnog odmjeravanja snaga, obje ekipe su zaigrale borbeno. Poslije nekoliko propuštenih prilika, domaća ekipa dolazi do vođstva u 29. minutu kada je kapiten domaćih N.Kovačević presjekao loptu na sredini terena, uposlio Došića, koji ubacuje u 16 metara, gdje se najbolje snalazi Milovanović i jakim udarcem sa desne strane, po zemlji, šalje loptu u mrežu Partizana. Pet minuta kasnije, Grujičić sa bijele tačke poravnava rezultat na 1:1. Arbitar Petković je dosudio najstrožu kaznu kada je u kaznenom prostoru Gligorevića oborio štoper Vlasenice, Majstorović. Finiš prvog dijela bio je još uzbudljiviji. U 42. minutu gosti izvode slobodan udarac sa desne strane, domaća odbrana nespretno reaguje, na odbijenu loptu natrčava Ml.Đokić i dovodi Partizan do vođstva od 1:2. Ipak, domaći ne odustaju i u posljednjem minutu, korner za domaćina sa lijeve strane izvodi Sekulić, nabačenu loptu na peterac glavom zahvata Milovanović i smješta u mrežu gostiju,  za izjednačenje s kojim se odlazi na odmor.

Drugo poluvrijeme počinje promjenom rezultata. Nakon dva minuta igre, odlična akcija gostiju, P. Mihajlović iz kornera šalje loptu do Cvjetinovića koji sa  5 - 6 metara jakim udarcem trese domaću mrežu, za vođstvo od 2:3. Uprkos dobrim šansama koje su za domaće imali Došić i Milovanović, a za ekipu iz Donje Trnove Sekanić, mreže su mirovale sve do 82. minuta kada gosti povećavaju prednost na 2:4. Nikolić je uputio snažan centaršut ka Grujičiću, koji je rutinski savladao domaćeg čuvara Čestića. Četiri minuta prije kraja, domaća ekipa uspijeva ublažiti poraz. Došić prodire po lijevoj strani, jakim udarcem pogađa prečku, lopta se odbija na gol liniju, a sudija konstatuje pogodak za domaće i rezultat 3:4, kojim se ovaj susret završava.

Trijumf u Vlasenici Partizan ostavlja u društvu regionalaca sa Istoka.

„Ovo je za nas najvažnija pobjeda u prvenstvu. S obzirom da smo u prošlom kolu, kiksali u meču s Trnovicom, znali smo da su tri boda u Vlasenici moranje i sve svoje snage smo usmjerili ka ovoj utakmici. Pokazali smo da možemo da pariramo i ekipama koje su bolje rangirane na tabeli, kada damo svoj maksimum, i ponosan sam na svoje momke koji su igrali do zadnjeg atoma snage i izborili se za tri boda, iako smo bili hendikepirani odsustvom tri-četiri prvotimca, koji su odrađivali suspenzije zbog kartona. Pred nama je još susret sa Majevicom, ali nadam se da naš opstanak neće doći u pitanje nijednog trenutka“, istakao je Dragan Sekanić, kapiten  Partizana, koji je bio pokretač svake dobre šanse Partizana.

Vlaseničani  kažu da su u ovaj susret ušli oslabljeni, bez nekoliko standardnih prvotimaca.

„Gosti su došli da se nadigravaju i da se izbore za bodove spasa. Mi smo imali problem sa igračkim kadrom, tri-četiri igrača kubure sa povredama, nekoliko igrača je jutros, sa kadetskom selekcijom, igralo zaostalu utakmicu Druge omladinske lige Birač, pa nisu mogli biti u protokolu,  tako da smo u ovom meču imali samo 12 igrača na raspolaganju. Pored toga, krajem prvog dijela povrijedio se jedan od naših najboljih igrača, Milovan Kovačević, tako da je ovaj rezultat potpuno opravdan. Gosti su imali veliku želju za bodovima, borili su se i izborili za njih.  Žao mi je što se pobjedom nismo oprostili od naših navijača, ali sljedeće godine napadamo Drugu ligu, tako da ćemo im se odužiti za ovaj poraz“, kazao je Božidar Kurtuma, trener Vlasenice.

Borili se do posljednjeg minuta: FK Vlasenica

Vlasenica - Partizan (Donja Trnova) 3:4 (2:2)

Gradski stadion u Vlasenici

Gledalaca: 50

Sudija: Darko Petković (Brčko)

Strijelci: 1:0 Milovanović u 29, 1:1 Grujičić u 35 (KU), 1:2 Đokić u 42, 2:2 Milovanović u 45, 2:3 Cvjetinović u 48, 2:4 Grujičić u 82, 3:4 Došić u 86.

Žuti kartoni: Cvjetinović, Grujičić (Partizan)

Vlasenica: Čestić, N.Kovačević, M.Kovačević (od 40. D.Kovačević), Mijatović, Božić, Došić, Reljić, Milovanović, Majstorović, M. Petrović, Sekulić

Trener: Božidar Kurtuma

Partizan: Mi. Đokić, P.Mihajlović, Lujanović, Cvjetinović, Grujičić, Ml.Đokić, Sekanić, D.Mihajlović,Gligorević, Bogičević, Nikolić

Trener: Goran Ljubojević

Igrač utakmice: Dragan Sekanić (Partizan)

Sloboda 2 : 2 OFK Trnovica
Mladost 5 : 4 Vlasenica