Trnovica se trijumfom odužila navijačima

Trnovica se na najljepši mogući način oprostila sa svojim navijačima – pobjedom nad ekipom Mladosti iz Bogutovog Sela, u posljednjoj ovosezonskoj utakmici na svom terenu. Treća vezana pobjeda Trnovicu je dovela na sedmo mjesto na tabeli, gdje će rasterećena brigom oko opstanka, dočekati posljednju utakmicu u sezoni.

Prvih pola sata susreta bilo je poprilično monotono, bez ijedne šanse vrijedne pomena. Pet minuta prije odlaska na odmor, nakon centaršuta Juroševića, lopta pogađa u ruku jednog štopera gostiju i arbitar dosuđuje najstrožu kaznu, a siguran realizator bio je Perić, za vođstvo domaćih od 1:0. Vuksić je bio u prilici da poveća prednost već u sljedećem napadu, kada ga je sjajno uposlio Maksimović, koji je izašao 1 na 1 sa golmanom, ali lopta odlazi pored gola. U drugo poluvrijeme domaća ekipa ulazi ofanzivno i već u 50. minutu, nakon centaršuta N.Mićića, Maksimović se sjajno snalazi  ispred gola Mladosti i postiže pogodak za 2:0.  Nažalost, najbolji strijelac Trnovice je u 62. minutu obnovio povredu noge, zbog koje je pauzirao mjesec dana, i morao je napustiti teren. Petnaest minuta kasnije, novo slavlje u taboru domaćina. D. Mićić šutira  sa 25 metara i šalje loptu u desni desni ugao protivničke mreže za 3:0. Počasni pogodak za goste postiže Gajić u  73. minutu, sa bijele tačke,  a kazneni udarac je dosuđen nakon što je lopta pogodila Aćimovića u ruku. Do kraja nije bilo nekih izglednih šansi, pa je utakmica završena rezultatom 3:1, a trijumf domaće ekipe doveo je Mladost u nezgodnu situaciju da u posljednjem kolu mora da se bori za opstanak u društvu regionalaca sa Istoka.

Vezali tri pobjede: OFK Trnovica

„Za nas je pobjeda u ovom susretu bila imperativ iz više razloga. Prije svega, željeli smo da se od naših navijača, koji su nas i u ovoj sezoni, uvijek u velikom broju,  nesebično bodrili sa tribina, oprostimo kako dolikuje - pobjedom,  a dodatno nas je motivisala želja da nastavimo pobjedničku seriju započetu prije tri kola. Ono što moram istaći je veliko prijateljstvo koje vlada u našem timu i mislim da je to naša najveća pokretačka snaga, uz ljubav prema klubu koja nas tjera da, uprkos drugim obavezama, uvijek budemo tu i na svakoj utakmici dajemo svoj maksimum i da se borimo do posljednjeg atoma snage. Ostala nam je još jedna utakmica do kraja sezone, sa Slobodom, u Donjim Zagonima, ali nju čekamo rasterećeni jer smo svoj cilj ispunili, a to je bio opstanak u ligi“, istakao je Nikola Perić koji na svaku utakmicu Trnovice stiže iz Beograda.

Trnovica – Mladost (Bogutovo Selo) 3:1 (1:0)

Stadion u Trnovici

Gledalaca: 30

Sudija: Danijel Mijatović (Bijeljina)

Strijelci: 1:0 Perić u 39 (KU), 2:0 Maksimović u 50, 3:0 D.Mićić u 65, 3:1 Gajić u 73 (KU)

Žuti kartoni:Jurošević (Trnovica), Miljanović, Marinković, Bojić, Lazarević (Mladost)

Trnovica: Petrović, Vuksić (od 80. Marković), Jurošević, Z.Mićić, N.Mićić, M.Simić, Krstić, Tanacković (od 70. Aćimović), Perić, D.Mićić, Maksimović (od 62. M. Savić)

Trener: Momir Krstić

Mladost: Miletić, Lazarević, Gajić, Stanojević, Jeftić, Jugović, Marinković, Vidaković (od 62. Pajić), Miljanović (od 74. Vićić), Nešković, Bojić

Trener: Boris Panić

Igrač utakmice: Nikola Perić (Trnovica)

Sloboda 2 : 2 OFK Trnovica
Mladost 5 : 4 Vlasenica