Vlaseničani uzeli titulu

Trijumfom nad ekipom Budućnosti iz Pilice, rezultatom 2:5, u zaostaloj utakmici 8. kola Druge omladinske lige, grupa Birač, kadeti Vlasenice preuzeli su od bratunačkog Bratstva lidersku poziciju, i sezonu, sa 27 bodova, postignutih 45 i primljenih 9 pogodaka, i pozitivnom gol razlikom +36,  završavaju kao šampioni u grupi.

Prvaci Druge omladinske lige, grupa Birač: kadeti FK Vlasenica

Utakmica na stadionu u Pilici, za Vlaseničane nije počela dobro U 20. minutu domaća ekipa napravila je polukontru, a jedan od napadača šalje centaršut u šesnaesterac, gdje lopta vara golman Vlaseničana, Deurića, pa ga je jedan od protivničkih igrača lobuje glavom. Ipak, vođstvo Piličana nije pokolebalo goste, naprotiv, natjeralo ih je da krenu ofanzivnije. U  30. minutu, Erdelić je nepropisno zaustavljen u prodoru  kroz protivnički šesnaesterac, pa sudija pokazuje na bijelu tačku sa koje je Trninić siguran za izjednačenje. Nedugo zatim, Janjušević sjajno iznosi loptu na protivničku polovinu gdje je prosljeđuje do Jovanovića koji protura loptu kroz dva igrača, šutira i preokreće rezultat na 1:2, rezultat s kojim se odlazi na odmor.

Drugo poluvrijeme počinje izjednačujućim pogotkom domaćina. Jedan od napadača izbija loptu na 20 metara od gola gostiju, ona  lako prolazi pored dva vlasenička štopera i dolazi do protivničkog igrača koji izlazi jedan na jedan sa golmanom Deurićem i trese mrežu gostiju za 2:2. Samo pet minuta kasnije, Jovanović uzima loptu na 25 metara od protivničkog gola, perfektno prolazi pored nekoliko igrača Budućnosti, snažno šutira i  pogađa za prednost od  2:3. U 75. minutu Jovanović  izvodi korner i na drugoj stativi pronalazi Rajaka, koji glavom šalje loptu u mrežu domaćina i povećava vođstvo na 2:4. U samom finišu susreta, nakon prekršaja nad  Janjuševićem, Trninić izvodi slobodan udarac sa 16 metara i postavlja konačni rezultat utakmice Budućnost – Vlasenica 2:5.

Pobjeda je Vlaseničane bodovno izjednačila sa Bratstvom, ali su, zbog bolje gol razlike, preoteli lidersku poziciju.

Mi smo znali da na ovom meču moramo ubilježiti pobjedu, jer sve osim tri boda za nas bi bio veliki neuspjeh, korak prije cilja. Željeli smo prvo mjesto, željeli smo da dokažemo da smo najbolji i u tome smo, uz mnogo rada i truda, i uspjeli. Zahvalio bih se svojim saigračima na borbenosti i slogi koju su pokazali na terenu, a nadam se da će isto tako odigrati i u subotu, na Gradskom stadionu u Vlasenici,  kada nas očekuje finalna utakmica Druge omladinske lige, sa prvacima iz grupe Semberija, ekipom Mladosti iz Bogutovog Sela“, kazao je dvostruki strijelac Saša Jovanović, prvotimac Vlasenice.

Željezničar Sport team 2 : 1 Kozara
Široki Brijeg 6 : 0 Borac
Radnik (BN) 0 : 1 Velež
Željezničar 3 : 2 Zvijezda 09
Radnik (H) 1 : 4 Tuzla City
Sarajevo 2 : 2 Zrinjski
Sloboda 6 : 0 Krupa