Omarska pregazila Ozren

Polet - Omarska

Spuštena je zavjesa na još jedno prvenstvo. U poslednjem kolu Omarska je gostovala kod Ozrena i očekivano ubjedljivo slavila sa 6-1. Već nakon subotnjih utakmica i epiloga prvoligaškog takmičenja, bilo je jasno da je Omarska već obezbjedila opstanak, te da je utakmica na Ozrenu bila samo za prestiž i što bolju poziciju na konačnoj tabeli, pa u Petrovu zbog lakših povreda, suspenzije i obaveza nisu nastupili Krecelj, Anđić, Panić i Romanić Darko. Sa druge strane Ozren je ove sezone doživio potpuni krah, u toku sezone je skupio samo 2 boda i odavno se oprostio od drugoligaškog društva, tako da je samo igrao kako bi izbjegao izbacivanje u najniži rang. Kada se tome doda da se ova utakmica odigrala na temperaturi od oko 30 stepeni, jasno je da nije bilo nekog prevelikog žara i borbe, već je odigrana jedna utakmica samo da se ispoštuje forma, polako, fer i korektno.

Što se tiče same igre, Omarska je bila mnogo bolja ekipa danas. Posebno raspoložen za igru je bio Branko Rosić, koji je bio nerješiva enigma za domaću ekipu i danas postigao četiri gola, ukupno devet u poslednja tri gola, te je samo potvrdio status MVP igrača Omarske za ovu sezone, i poziciju trećeg strijelca lige sa 26 datih golova.

Prvi gol Rosić je postigao već u osmom minutu. Primio je jednu loptu na ivici šesnaesterca i preciznim šutem po zemlji  savladao golmana Talića. Najljepši gol je postignut u 11. minutu. Mladi Marko Jokić je maestralno centrirao sa desne strane, a Rosić se našao na pravom mjestu i postigao lijep gol glavom. Već tada je bilo jasno da će bodovi otići za Omarsku. U 32. minutu domaći imaju prvu šansu. Vuković je bio sam pred golmanom Omarske, ali je mlako šutirao i Jokić je lako odbranio njegov šut. Već u sledećem napadu, Rosić istrčava kontru, njegov prvi šut blokira neko iz odbrane Ozrena, ali se lopta ponovo odbija do Rosića koji je iz drugog puta zakucava u mrežu i već u prvom poluvremenu kompletira het trik. Četiri minuta kasnije Stojnić Duško izbjegava ofsajd zamku, izlazi sam pred golmana Talića i rutinski ga savladava za 4:0. Tim rezultatom se i otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu viđena je još opuštenija igra. Obe ekipe su samo čekale kraj jednog dugog i teškog prvenstva. Ipak, viđena su još tri gola. U 50. minutu Rosić istrčava još jednu kontru i povisuje na 5-0, a šesti gol za Omarsku je postigao Stojnić iz penala. Stojnić je i izborio penal, a potom ga i realizovao. U poslednjim trenucima Vuković Vlatko postiže počasni gol za domaće, takođe iz penala, i postavlja konačan rezultat ove utakmice, 6-1 za Omarsku. Još da pomenemo da je u 75. minutu iz igre izašao legendarni Slobodan Katanić , koji igra i u 58 godini. Vidjećemo da li je to bio njegov zvanični kraj karijere.

Na ovaj način, Omarska je prvenstvo završila na osmoj poziciji, dakle u gornjoj polovini tabele. Kada se sve sagleda, smatram da je to realna pozicija, imajući u vidu kvalitet ekipe, mnogobrojne pehove, povrede, rezultatske krize koje su pogađale Omarsku u nekoliko navrata. Ostvaren je osnovni cilj, pa će se Omarska i sledeće godine takmičiti u drugoligaškom društvu.  Ipak, vjerovatno će se morati uložiti dodatni napori da bi se i dogodine ravnopravno nastupalo u mnogo jačoj ligi. Neki igrači, koji su lideri ove ekipe već nekoliko godina, najavljuju povlačenje, ali uprava će učiniti napore da ih privoli da nastave svoje karijere još nekoliko sezone, jer mnogo znače ovoj ekipi, a mlađi će morati preuzimati sve više odgovornosti. No, sada se valja zasluženo odmoriti, a već za manje od mjesec dana ozbiljno prionuti na posao.

Sa druge starne, Ozren je neslavno završio sezonu, ispao po prvi put poslije rata u treću ligu, ali Ozrenu želimo da se što prije konsoliduje i vrati među drugoligaše.

Što se tiče druge lige, viđeno je dosta bure u samom finišu. Naime od ranije je bilo jasno da je novi prvak Jedinstvo iz Žeravice, te da su ispali Ozren i Polet iz Broda. Ostalo je samo pitanje ko će biti treći putnik u niži rang: Sloga iz Trna, Sloboda iz Novog Grada ili Vranjak. Sloboda je u poslednjem kolu  deklasirala Polet u Brodu sa 5-1 i obezbijedila opstanak. Veliki kiks je napravio Vranjak koji je imao sve u svojim rukama, ali je kod kuće poražen sa 3-0 od Sloge iz Doboje i ispao iz lige. Kiks Vranjaka je iskoristila Sloga iz Trna, koja je sa 4-2 pobijedila Proleter u Tesliću i bukvalno u poslednjim minutama obezbijedila opstanak.

Još da pomenemo da su novi članovi druge lige Borac iz Dubice, Trebava iz Osječana, kao prvaci regionalnih liga, te Sloboda iz Mrkonjić Grada i Tekstilac iz Dervente koji su ispali iz prve lige.

Ipak, sačekaćemo početak nove sezone, jer se najavljuju neka odustajanja, i odistajnaj nekih iz klubova iz takmičenja..

Ozren – Omarska 1-6

Vuković ‘89 (pen) – Rosić ‘8, ‘11, ‘33, ‘50, Stojnić ‘37,’60 (pen)

Sudija: Erak Marko (Krupa). Gledalaca:30.

Ozren: Talić, Petrović, Šabanović, Čajlaković, Vuković, Samardžić, Katanić S (Samardžić), Mišanović (Stefanović), Nikić (Stjepanović), Imamović, Talić. Trener: Duško Petrović.

Omarska: Jokic Ml, Jokić Ma, Lajić, Zdjelar, Romanić B, Niešvić, Rosić, Grahovac Stojnić, Višić,, Timarac (Radanović M). Trener: Milenko Vuleta.

Karanovac 5 : 0 Sloga(S)
Proleter 2 : 4 Sloga(T)
Laktaši 0 : 0 Borac
Ozren 1 : 6 Omarska