Budućnost nemilosrdna prema Leotaru

Leotar je  u Pilicu stigao kao favorit, ali Budućnost je, u posljednjem kolu drugoligaškog Istoka,  uspjela da pobjedom završi sezonu. Iako su sva tri pogotka postigli domaći igrači, utakmica je završena rezultatom 2:1.

Pobjedom završili sezonu: FK Budućnost, Pilica

Domaća ekipa je od samog početka pokazala da se ne plaši favorizovanog protivnika i da neće dati bodove. Poslije nekoliko dobrih prilka, Pilčani do vođstva dolaze u 26. minutu,  preko Vasiljevića koji je lomio odbranu gostiju i sa nekih šesnaest metara sigurnim udarcem pored golmana poslao loptu u mrežu Leotara. Već u sljedećem napadu Andrić iam priliku da poravna, sa ekih 13 metara šutira pod prečku, ali golman Radić odličnom odbranom spašava svoj gol.  Izjednačenje Trebinjcima donosi domaći igrač. U pokušaju da izbije loptu iz ispred svog gola, Ristić nespretno reaguje, i šalje je u svoju mrežu, u samom finišu prvog dijela.

U drugo poluvrijeme Budućnost ulazi angažovanije, ali prvu priliku da promijeni rezultat propušta Ivanović, sa bijele tačke pogodivši stativu, nakon što je u kaznenom prostoru nepropisno zaustavljen Lazarević. Ni gosti nisu lako odustajali, pa tako Ćeranić ima dvije šanse zaredom, prvu kada šutira sa nekih sedam metara, ali Radić sjajno interveniše, a drugu kada glavom, sa nekih 5-6 metara šalje loptu pod prečku, ali čuvar mreže Budućnosti još jednom odličnim refleksom sprječava preokret.  U 76. minutu  kapiten domaćina, Lukić, je zakucao loptu u mrežu Treebinajca, poslije ubacivanja D.Markovića, za vođstvo od 2:1. Pokušao je vicešampion da se izbori za podjelu bodova, ali bezuspješno, golman Radić je bio na visini zadatka, a možda i najbolju odbranu je imao desetak minuta prije kraja, kada je odličnom paradom odbranio šut Perovića preko živog zida, sa dvadesetak metara.

Poslije lošeg starta sezone, Piličani su na kraju  uspjeli da se izbore za plasman na šesto mjesto na tabeli drugoligaškog Istoka.

„Ovo je za nas bila jedna od najvažnijih utakmica u sezoni, iako rezultatski nije imala neki značaj. Velika je stvar izvojevati pobjedu nad ekipom koja je bila kandidat za ulazak u viši ranga takmičenja i čak i u posljednjem kolu se borila za to. S obzirom da smo tokom cijele sezone imali veliku podršku naših navijača drago mi je što smo se pobjedom oprostili od njih. Svojim saigračima se zahvaljujem za snagu i slogu kojima smo se izborili za mjesto u gornjem dijelu tabele, a sada nas čeka zasluženi odmor“, istakao je Slobodan Radić, čuvar mreže Budućnosti.

Budućnost  (Pilica) - Leotar (Trebinje) 2:1