Juniorke remizirale sa Slovačkom

Juniorke Bosne i Hercegovine

Ženska juniorska reprezentacija Bosne i Hercegovine odigrala je prijateljsku utakmicu u Senecu protiv domaće selekcije Slovačke, na kraju rezultat je glasio 1:1.

Vrlo dobro počela je susret reprezentacija BiH, prvu priliku izabranice Dragana Jevtića imale su u 4. minuti, Husić je oprobala svoj udaraca sa 20 metara, ali je šut otišao preko gola. Samo minutu kasnije Krajšumović se našla u dobroj šansi za pogodak, ali je šutirala pored lijeve stative. Zatim četiri minute poslije, Zukić je poslala loptu u prostor prema Krajšumović, veoma dobar udarac, međutim domaći čuvar mreže zaustavio je njen pokušaj.

Slovačka je prvi put zaprijetila u 16. minuti kada je Borova šutirala preko gola. U 31. minuti meča Tipulova prvi put ozbiljno je zaposlila Faković, no ona odlično brani udarac domaće igračice. Samo pet minuta kasnije ponovo je Tipulova bila najopasnija, međutim Faković odlično interveniše. BiH je ponovo zaprijetila u 42. minuti Zukić je pronašla Krajšumović, mlada fudbalerka odlično šutira, ali je Kralikova bila na mjestu, pa se na odmor otišlo bez golova.

Početak drugog poluvremena bolje su otvorile domaće fudbalerke, Tipulova je ubacila loptu u šesnaesterac, a najbolje se snašla Semanova i dovela svoju ekipu u prednost od 1:0. No u 76. minuti Krajšumović je izjednačila rezultat nakon asistencije Japić. Do kraja meča Krajšumović je mogla da izraste u junakinju ovog meča, u nadoknadi vremena, Mujkić je dugom loptom pronašla napadačicu BiH, veoma je dobro gađala, ali je malo nedostajalo da postigne svoj drugi pogodak na utakmici.

Slovačka - Bosna i Hercegovina 1:1 (0:0).

Stadion: Senec. Gledalaca: 100. Glavni sudija: Igor Valent (Slovačka). Pomoćnici: Jakub Košečki (Slovačka) i Juraj Haliček (Slovačka). Žuti kartoni: BiH (Lukić, Šimić). Strelci: Semanova 50. (Slovačka), Krajšumovoić 78. (Bosna i Hercegovina).

Slovačka: Kralikova, Miniarikova, Sivčova, Kratočvilova (od 78. Krišjakova), Tipulova, Šobanova, Feketiviziova (od 78. Pelikanova), Matova, Borova, Semanova (od 58. Dropova), Dianiškova. Selektor: Jozef Jelšić.

Bosna i Hercegovina: Faković, Zukić (od 83. Topalović), Šimić (od 70. Šečić), Lukić, Mujkić, Jusanović, Krajnić, Husić, Krajšumović, Hasić, Japić. Selektor Dragan Jevtić. Igračica utakmice: Sofija Krajšumović (Bosna i Hercegovina).

SFK 2000 21 : 0 Spartak 2013
Iskra 0 : 2 Emina
Fortuna 3 : 1 Libero
Radnik Bumerang 3 : 0 FK Sloboda