Slovačka bolja od BiH

Fudbalska reprezentacija BiH, juniorke

Ženska „U-19“ reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je danas u prijateljskom meču u Senecu od odgovarajuće selekcije Slovačke sa 0:2.

Prvu priliku na utakmici imale su izabranice Dragana Jevtića u 18'. Irma Jusanović je proigrala Sofiju Krajšumović koja iskosa sa desne strane protivničkog kaznenog prostora loptu šalje pored gola.

Slovačka je došla do prednosti u 24' kad se Stela Semanova najbolje snašla u gužvi u šesnaestercu bh. tima i sa pet metara poslala loptu u mreži.

Do kraja prvog poluvremena oba tima su imala nekoliko pokušaja sa distance, ali bez ozbiljnijih situacija za postizanje pogotka.

U drugom poluvremenu terensku inicijativu je imao domaći sastav i stvorio je više prilika, ali su i reprezentativke Bosne i Hercegovine imale nekoliko dobrih pokušaja.

Klo Japić je u 73' šutirala iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara, ali je Vanesa Stačova odbranila njen udarac.

Slovačka je udvostručila prednost u 78'. Dianiškova je sa ivice kaznenog prostora pogodila stativu, a lopta se odbila do Sivčove koja postiže pogodak.

Posljednju priliku bh. tim je imao u 88'. Japić je izvela korner, a Alma Šečić glavom sa peterca loptu šalje iznad prečke.

Prvi meč ovih selekcija odigran prije dva dana završen je neriješenim rezultatom 1:1.

Slovačka - Bosna i Hercegovina 2:0 (1:0)

Slovačka: Vanesa Stačova, Natalia Miniarikova, Lusia Dropova (46. Dianiškova), Kristina Tipulova (71. Moravkova), Nikola Šobanova (81. Kršiakova), Timea Feketeviziova (81. Matova), Patrisia Gašparovičkova, Viktoria Nađi (46. Pelikanova), Nikola Mazučova, Jana Borova (71. Sivčova), Stela Semanova. Selektor: Jozef Jelšic.

Bosna i Hercegovina: Indira Faković, Ajla Zukić, Frančeska Šimić (76. Vladana Barać), Dušica Lukić (90. Nikolina Vasiljević), Fadila Mujkić, Irma Jusanović (62. Matea Topalović), Alma Krajnić (62. Sajra Fejzić), Elma Husić, Sofija Krajšumović, Selma Hasić (76. Alma Šečić), Chloe Japić. Selektor: Dragan Jevtić.

SFK 2000 21 : 0 Spartak 2013
Iskra 0 : 2 Emina
Fortuna 3 : 1 Libero
Radnik Bumerang 3 : 0 FK Sloboda