Počeo "Famos futsal kup 2019": Picerija Popeye i Caffe Izlog prvi izašli iz grupe

Picerija Popeye

Prve večeri 2. Famos futsal kupa odigrane su dvije utakmice, a treća nije odigrana zbog nemogućnosti igranja ekipe iz Nikšića.

Sjajnu utakmicu na otvaranju drugog ''Famos futsal kupa 2019'' odigrali su Caffe Izlog i Picerija Popeye.

Odlično je Popeye otvorio meč,  te sa dva brza gola Miloša Košarca dolaze do vodstva od 2:0.  Kada je Mirza Ajanović u 8. minutu pogodio za 3:0 lijepo iz slobodnog udarca činilo se da će utakmica otići u jednom smjeru međutim tako nisu mislili u Caffe Izlogu. Nikola Elez pogađa za 1:3, da bi potom Aleksandar Gunjak uhvatio golmana na spavanju i pogodio za 3:2.

Caffe Izlog

Nikola Šarović je pogodio za 4:2 u 33. minutu, a opet je neizvjesnost u utakmicu vratio Aleksandar Gunjak golom u 37. minutu utakmice.  Anes Džafo je minutu kasnije pogodio na prazan gol za 5:3, a Nikola Elez je postavio konačnih 5:4.

Ništa manje uzbuđenja nije bilo ni u drugom meču večeri. Caffe Izlog je poslije kratkog odmora izašao na teren za duel sa Kastel Nikšićem. Iako je završilo 0:3 u korist Izloga, definitivno najzaslužniji za ovaj rezultat je njihov golman Vuk Fržović, koji je nestvarnim intervencijama do ludila doveo Nikšićane. Branio je Fržović i što je naizgled bilo nemoguće, te tako doveo svoju ekipu do pobjede. Do prvog gola Caffe Izlog stiže u 33. minutu. Majstorski se uz aut liniju snašao Goran Dubovina i odlično pogodio za vodstvo. Nakon tog gola Nikšićani još više stišću, ali golom ih sasjeca Marko Budović za 0:2. I kada su krenuli na sve ili ništa, Saša Drobnjak dobija direktan crveni karton, a to koristi Nikola Elez i najljepšim potezom prve večeri pogađa petom za 0:3.

Treću utakmicu večeri trebali su odigrati Picerija Popeye i Kastel Nikšić, međutim Nikšićani su pred početak utakmice rekli da nemaju dovoljno igrača zbog jednog crvenog kartona i dvojice povrijeđenih igrača, pa je Caffe Izlog stigao do pobjede službenim rezultatom.

Kastel Nikšić

TABELA A GRUPA:
1. Picerija Popeye    2 0 0  8:4  6
2  Caffe Izlog   1 0 1     7:5   3

3. Kastel Nikšić  0 0 2   0:6  0

CAFFE IZLOG – PICERIJA POPEYE  4:5 (0:3)
SC ''Vojkovići''
Gledalaca: 400
Sudije: Zoran Soknić i Nikola Tešanović (oba Istočno Sarajevo)
Strijelci: 0:1 Košarac 1, 0:2 Košarac 4, 0:3 Ajanović 8, 1:3 Elez 23, 2:3 Gunjak 25, 2:4 Šarović 33, 3:4 Gunjak 37, 3:5 Džafo 38, 4:5 Elez 39
Žuti kartoni: Mojević (Caffe Izlog)

Caffe Izlog: Vuk Fržović, Aleksandar Bogdanović, Dejan Urta, Goran Marić, Goran Dubovina, Đorđe Radan, Nikola Mojević, Marko Budović, Nikola Elez, Aleksandar Gunjak

Picerija Popeye: Milan Dabančić, Bojan Jojić, Mirza Ajanović, Anes Džafo, Ermin Salčin, Miloš Košarac, Nemanja Lalović, Gojko Kozić, Stefan Tadić, Nikola Šarović

KASTEL NIKŠIĆ – CAFFE IZLOG 0:3 (0:0)