XS
SM
MD
LG

Sajam fudbalskih talenata

Mladost, generacija 2011. godište

U organizaciji Škole fudbala Mladost u Glamočanima je održan peti tradicionalni međunarodni turnir koji je, uz kamp Fudbalskog kluba Partizan, jedan od najpoznatijih projekata na području Opštine Laktaši.

Više od 80 ekipa nastupilo je u šest konkurencija, a svi akteri i gosti otišli su zadovoljni iz Glamočana, puni utisaka i lepih uspomena, naravno najzadovoljniji su bili pobednici i osvajači medalja, odnosno najbolji pojedinci. Kod najstarijih dečaka rođenih 2007. godine trijumfovao je Star iz Gradiške pobedom u finalu protiv domaćina, dok je Mladost iz Glamočana bila najbolja u najmlađoj kategoriji, 2011 godište. Pobednici su još Sport tim (2008), Borac Banjaluka (2009) i Borac Kozarska Dubica (2010).

Turnir su posetili mnogi fudbalski radnici, treneri i ljubitelji omladinskog fudbala iz banjaluke i okoline, a bilo je i gostiju iz Srbije, Hrvatske i Federacije BiH. Posebne reportaže i priče o turniru u Glamočanima pravila je i emitovala RMD produkcija Rade Dade Mićevića, a direktor Škole fudbala Mladost iz Glamočana Milenko Petrović je najavio iduće godine još bolje i reprezentativnije izdanje ovo svojevrsne manifestacije koja sve više liči na istinski fudbalski sajam talenata.

Rezultati, godište 2007, polufinale: Farmaprom – Tekstilac 2:0, Stars – OFK Spartak 2013 4:1, susret za treće mesto: Tekstilac – OFK Spartak 2013 0:1, finale: Farmaprom – Stars 0:2. Najbolji igrač Dušan Petrović (Stars), prvi strelac Dragan Pejić (Stars), najbolji golman Marko Bojandić (Farmaprom).

Godište 2008, polufinale: Omladinac – Mladost (G) 1:0, Sport tim - “Džaja” 4:0, susret za treće mesto: Mladost (G) - “Džaja” 0:2, finale: Omladinac – Sport tim 0:0 penalima 3:4. Najbolji igrač David Vujko (Omladinac), prvi strelac Dušan Pejaković (Sport tim), najbolji golman: Andrej Janković (“Džaja”).

Godište 2009, polufinale: Sporting – Sport tim 0:0 penalima 4:5, Stars – Borac (Banjaluka) 0:4, susret za treće mesto: Stars – Sporting Teslić 0:6, finale: Sport tim – Borac (BL) 0:4. Najbolji igrač Stefan Štrbac (Borac), prvi strelac Damjan Jelić (Sporting), najbolji golman Luka Roguljić (Sport tim).

Godište 2010, polufinale: Rudar Prijedor – Željezničar (Doboj) 0:2, Borac (Kozarska Dubica) – Zvijezda 1:0, susret za treće mesto: Zvijezda – Rudar Prijedor 2:0, finale: Borac (KD) – Željezničar (D) 0:0 penalima 3:2. Najbolji igrač Pavle Burazor (Borac, KD), prvi strelac Arnes Zulić (Zvijezda), najbolji golman Bojan Nakić (Željezničar).

Godište 2011, polufinale: Mladost (G) – Stars 1:1 penalima 3:2, Borac (BL) – Montevideo (Mrkonjić Grad) 0:1, susret za treće mesto: Stars – Borac (BL) 0:3, finale: Mladost – Montevideo 0:0 penalima 3:2. Najbolji igrač Milan Maksimović (Montevideo), prvi strelac: Andrija Vidović (Borac), najbolji golman Matija Ratković (Mladost, Glamočani).

Dečaci rođeni 2012. godine i mlađi odigrali su revijalni turnir, igrao je svako sa svakim i svim učesnicima su pripale medalje i diplome.


Željezničar : Široki Brijeg
Sloboda : Mladost
Zrinjski : Olimpic
Velež : Željezničar Sport team
Sarajevo : Zvijezda 09
Rudar Prijedor : Borac
Krupa : Radnik (H)
Tabela
Poz Tim UT PB N PR BOD
1 Zvijezda 09 0 0 0 0 0
2 Borac 0 0 0 0 0
3 Željezničar Sport team 0 0 0 0 0
4 Olimpic 0 0 0 0 0
5 Široki Brijeg 0 0 0 0 0
6 Mladost 0 0 0 0 0
7 Radnik (H) 0 0 0 0 0
8 Krupa 0 0 0 0 0
9 Zrinjski 0 0 0 0 0
10 Sloboda 0 0 0 0 0
11 Velež 0 0 0 0 0
12 Sarajevo 0 0 0 0 0
13 Rudar Prijedor 0 0 0 0 0
14 Željezničar 0 0 0 0 0