Vuković bronzani u Umagu

Luka Vuković (bijeli kimono)

BIJELJINA Luka Vuković iz Bijeljine osvojio je bronzanu medalju na svjetskom  kupu u Umagu. On je bronzu osvojio u kategoriji mladih seniora, iznad  84 kg. Na takmičenju učestvuje oko 4. 000 učesnika.

-Nakon ovog uspjeha, slede pripreme za prvenstvo BiH početkom septembra, zatim su na redu kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo do 21. god u oktobru u Čileu. Izborio sam pravo nastupa na Svjetskom prvenstvu, kaže Vuković,

On je  u ovoj godini osvojio bronzu i na Mediteranskom karate prvenstvu u Antaliji i srebro na Balkanskom prvenstvu u Čačku. Član je karate kluba Panteri plus. Prošao je sve karate škole bijeljinskih majstora. On je nosilac sve tri titule šampiona RS - juniorske, mlade i seniorske.