Dodig i Čen protiv Lindšteda i Ostapenko u finalu

Čen i Dodig

Hrvatski teniser Ivan Dodig i Tajvanska teniserka Latisa Čen plasirali su se u finle mješovitih dublova na Vimbldonu. Oni su bili bolji od Kolhofa i Peške sa 2:0, po setovima (7:5, 6:4).

Presudni momenat prvog seta bio je jedanaesti gem u kojem su Dodig i Čen iskoristili drugu brejk šansu i poveli sa 6:5, a potom osvojili naredni gem i došli u prednost od 1:0 u setovima.

U nastavku prvi do brejk prilike stigli su Dodig i Čen u trećem gemu drugog seta. Međutim već u idućem gemu Kolhof i Peška su izjednačili na 2:2. U sedmom gemu Hrvatsko-Tajvanski par je iskoristio novi brejk, a ovog puta su zadržali do kraja i osvojili drugi set sa 6:4, a time i ostvarili pobjedu.

Dvostruki pobjednici Rolan Garosa će u finalu igrati protiv Šveđana Roberta Lindšteda i Letonke Jelene Ostapenko koji su u polufinalu porazili Holanđanina Matea Midelkopa i Kinsekinju Žahuan Jang sa 2:0, rezultatom (7:5, 6:2).