Velež bolji od Želje (video)

Stadion u Hrasnici

Fudbaleri Veleža rezultatom 1:0 su savladali Željezničar u generalnoj probi pred početak Premijer lige BiH.

U vrlo teškim, na momente gotovo i nefudbalskim uslovima u Hrasnici, fudbaleri Željezničara i Veleža odigrali su danas prijateljsku utakmicu koja je timova poslužila kao generalna proba za takmičenje u Premijer ligi BiH.

Velež je danas bio bolji tim od Željezničara i slavili su zaslužen trijumf. Velež je bio ofanzivnije orijentisan, a iako nije kroz cijeli meč diktirao tempo, imao je namjeru da drži loptu u svom posjedu, ali i da kažnjava sve greške u igri Željezničara visokim presingom i brzim napadima.

Prvi put se vidjelo kakve namjere ima Velež u 23. minuti, kada je Nusmir Fajić, koji je tek nekoliko minuta ranije ušao u igru umjesto povrijeđenog Cvijanovića, izašao sam pred Filipa Erića, no gađao je direktno u njega.

U 32. minuti, Velež je istrčao fenomenalnu kontru, a na kraju je Beriša u dva navrata šutirao ali su ga zaustavili prvi Erić, a potom i Osmanković.

Željezničar je u prvom poluvremenu ostao dužan, ali je imao šansu u 37. minuti, kada je Bojo sjajno ubacio iz prekida, glavom je šutirao Osmanković, a njegov udarac je odbranio Bogdanović.

Nije dugo trebalo Veležu u drugom dijelu da dođe do vodstva. Jako lijep gol je poslije brze kontre postigao Valmir Beriša, koji je sa desne strane iskosa pogodio mrežu Erića.

Nakon gola Veleža, Željezničar je krenuo nešto ofanzivnije prema golu mostarskog tima, ali nije zabilježio gotovo nijednu ozbiljniju šansu. S druge strane, vrhunsku priliku je imao Brandao, koji je sam izašao pred Erića u 69. minuti utakmice, no šutirao je u golmana Željezničara.

Do kraja meča, Velež je ostao nešto konkretniji te je sasvim zasluženo slavio pobjedu, pokazavši da je spreman za nastup u Premijer ligi BiH.

Radnik 5 : 1 Zvijezda 09
Željezničar 1 : 0 Tuzla Siti
Velež 2 : 1 Borac
Sarajevo 2 : 1 Mladost
Široki Brijeg 1 : 1 Zrinjski
Sloboda 2 : 1 Čelik