Zvezda eliminisala Suduvu i pored katastrofalnog suđenja

Fudbaleri Crvene Zvezde savladali su ekipu Suduve sa 2-1 u revanš meču prvog kola kvalifikacija za Ligu Šampiona te su prošli u narednu rundu.

Zvezda je sjajno otvorila susret. Već u četvrtoj minuti, ekipa Vladana Milojevića povela je sa 1-0. Nakon sjajne asistencije Bena, precizan je bio Ričmond Boaći. Suduva je opasno zaprijetila u 18. minuti ali Topčagićev udarac bio je neprecizan. U 29. minuti, Zvezda je povela sa 2-0 a  strijelac je bio kapiten Marko Marin. Do kraja prvog poluvremena Zvezda je imala još jednu veliku šansu ali je Boaći u 38. minuti pogodio stativu.

Zvezda je sjajno otvorila drugo poluvrijeme. Marin je sjajno uposlio Boaćija u 48. minuti ali je Boaći promašio. U 62. minuti Marko Gobeljić pravi nepotreban potez. Pogibeljnim startom na Slavickasu dobija crveni karton. U 72. minuti Ivanić je imao sjajnu šansu ali je Kardum odbranio. U 77. minuti Marin sjajno pronalazi Stojkovića, koji je srušen u kaznenom prostoru ali sudija nije ddosudio jedanesterac i vidno je oštetio domaće.

Par minuta kasnije šansu za goste je imao Tadić ali je ostalo 2-0. U 84. minuti sudija Farkač ponovo je vidno oštetio Zvezdu. Ben je srušen u 16 metara ali penala nije bilo. U 87. minuti Tadić je ostao sam kao duh, Borjan je već bio savladan ali je lopta pogodila prečku. U završnici susreta El Fardu Ben pogodio je prečku. U nadoknadi meča Topčagić je pogodio za 2-1 ali to je bilo sve što su gosti uradili.

Zvezda će u drugom kolu kvalifikacija igrati protiv Helsinkija, koji je u dvomeču bio bolji od Toušauna.

Javor Matis 2 : 2 Napredak
Rad 2 : 0 Mačva
Radnik : Partizan
TSC : Inđija
Proleter 0 : 1 Vojvodina
Crvena zvezda : Čukarički
Radnički (N) : Spartak ŽK
Voždovac 2 : 0 Mladost