PL Azija Trofej: Vulvsi deklasirali Njukasl i prošli u finale

Fudbaleri Vulverhemptona deklasirali su Njukasl sa 4-0 te su se plasirali u finale PL Azija Trofeja.

Njukasl je solidno otvorio utakmicu bar što se ofanzivnog dijela tiče. Međutim, odbrana im je bila nepovezana. U osmom minutu Mutinjo je šutirao ali je ostalo 0-0. Desetak minuta kasnije, Vulvsi su poveli. Kastro je pronašao Žotu koji pogađa za 1-0. U 33. miti bilo je 2-0. Asistent je bio opet Kastro a strijelac je bio Gibs-Vajt. Do kraja prvog poluvremena Vulvsi su dali i treći gol a strijelac je bio opet Žota.

Drugo poluvrijeme nije bilo tako zanimljivo. Dosta izmjena koje su razbile ritam samog meča. Tek u 68. minuti Markiljo je uputio prvi udarac u okvir gola za Njukasl. Kasnije je i Peri imao sjajnu šansu za Vulvse ali je ostalo 3-0. Do kraja susreta Vulvsi su dali i četvrti gol. Tačnije, autogol je postigao igrač Njukasla Alan.

Vulvsi će u finalu igrati protiv pobjednika meča Mančester Siti - Vest Hem.