Seltik slavio i kući

Seltik - Sarajevo

Fudbaleri Sarajeva sinoć su se oprostili od takmičenja u Ligi prvaka, nakon revanš utakmice odigrane na Seltik Parku gdje su domaći slavili rezultatom 2:1. Strijelci su bili Kristi i McGregor, dok je za Bordo tim pogodak postigao Benjamin Tatar.

Na samom početku utakmice Mersudin Ahmetović pogađa mrežu domaćina, ali je gol napadača Bordo tima poništen zbog ofsajda.

U 26.minuti u kaznenom prostoru Sarajeva najbolje se snašao Kristi koji dovodi svoj tim do vodstva. Do kraja prvog poluvremena Seltik je imao nekoliko prilika koje uspješno brani Kovačević.

Seltik je na startu drugog dijela zaprijetio preko Eduarda i Bolingolija, ali je ostalo 1:0.

U 62. minuti Bolignoli je pogriješio, Tatar se izborio za loptu i dodao do Ahmetovića koji upošljava Rahmanovića, a on glavom ostavlja loptu Tataru koji lijevom nogom sa desetak metara šutira precizno i pogađa za 1:1.

Seltik  ipak stiže do novog pogotka u 76. minuti kada je pogodio McGregor za konačnih 2:1.

Sarajevo će svoj evropski put nastaviti u trećem pretkolu Evropske lige, a protivnike će saznati nakon žrijeba koji će se održati 22.jula u švajcarskom Nionu.

Radnik 5 : 1 Zvijezda 09
Željezničar 1 : 0 Tuzla Siti
Velež 2 : 1 Borac
Sarajevo 2 : 1 Mladost
Široki Brijeg 1 : 1 Zrinjski
Sloboda 2 : 1 Čelik