Poraz pa pobeda Brčaka

Minulog vikenda fudbaleri Jedinstva iz Brčkog, povratnika u prvoligašku konkurenciju Republike Srpske posle deset godina, odigrali su dve prijateljske utakmice. Prvo su na svom terenu ugostili prvoligaša Modriča Alfu i poraženi su minimalnim rezultatom – 0:1.

-Primili smo gol u finišu susreta. Do 70. minuta sve je na terenu izgledalo dobro, igrali smo kvalitetno i ravnopravno s Modričanima iako nas polako stiže umor, primetno je da su noge kod igrača teške. Rival je imao dva ravnopravna tima, jedan je igrao prvo, a jedan drugo poluvreme i dobili su nas na snagu. Kod nas je izostalo nekoliko standardnih prvotimaca kao što su Mitrović, Đokić, Ramić, C. Pavić… koji su imali privatnih obaveza, a neki od njih i stomačni grip – referisao je Ninoslav Mirić, trener brčanskog prvoligaša.

U nedelju su igrači Jedinstva ukrstili koplja sa komšijskim rivalom Seonom, niželigašem iz Federacije BiH i pobedili su rezultatom 3:1. Dva gola postigao je Arnel Kadrić, a jedan Radovan Pavić.

-U tom susretu smo igrali kompletni, vratili su nam se igrači koji su “preskočili” utakmicu sa Modričanima. Sve je odmah izgledalo ozbiljnije i bolje, ali još uvek je uočljivo da nam “škripi” u odbrani, trebaju nam pojačanja. Postoji mogućnost da se i ja ponovo aktiviram i budem u ulozi igrača-trenera, na poziciji štopera. Videćemo, imamo razgovore s nekim igračima i u narednih nekoliko dana će se znati mnogo više toga – dodao je na kraju Ninoslav Mirić.

Već u sredu Brčaci imaju novu proveru protiv federalnog prvoligaša Orašja, a u subotu će se sastati sa bivšim premijerligašem Gradinom iz Srebrenika. Za vikend, 3. i 4. avgusta nastupiće na turniru u Brčkom, što će biti generalna proba za jesenju prvenstvenu premijeru u gostima kod Rudar Prijedora.

Jedinstvo 1 : 1 Kozara
Željezničar Sport Team 1 : 1 Slavija
Tekstilac 1 : 3 Modriča Alfa
Krupa 2 : 0 Rudar Prijedor