Partizan ide dalje

Fudbaleri Partizana savladali su Konahs Ki Nomads sa 3:0 i plasirali se u treće kolo kvalifikacija za Ligu Evropa. Naredni rival crno-belih je turska Malatija.

Mučenje u Humskoj. I za Partizan koji je želeo da igra fudbal. I za Velšane koji nisu. Možda najviše za trenera gostiju, koji je posmatrao poraz svog tima krčkajući se u crnoj trenerci ove vrele letnje večeri u Beogradu.

Golovi sa utakmice Partizan - Konahs Ki Nomads (3:0)

Dugo je trebalo da "parni valjak" dostigne radnu temperaturu, a kada se to dogodilo - gosti iz Velsa su, uprkos fizičkoj snazi i spremi - pregaženi.

Umar Sadik je imao fenomenalnu priliku u prvom delu igre, ali je šutirao pored gola.

Gosti, sasvim jasno i očigledno, nisu želeli da igraju fudbal. Tražili su kontakt, pokušavali na snagu, ali im to, opet sasvim jasno, nije donelo ništa.

Samo su odlagali neizbežno.

Igrao se 54. minut kada je Partizan konačno otvorio odbrambeni bedem gostiju.

Brz kontranapad, Suma je nesebično proigrao Tošića, a nekadašnji reprezentativac zatresao mrežu.

Partizan je dodavao gas, ređao prilike, a to se isplatilo u 70. minutu.

Ognjen Ožegović, koji je u igru ušao nekoliko minuta ranije, porvao se sa štoperima gostiju i izašao kao pobednik - zagradio se i iz okreta smestio loptu u gol.

Tri minuta kasnije, još jedan lep momenat za navijače Partizana. Prvenac u crno-belom dresu postigao je mladi Filip Stojanović.

Momak rođen 2002. godine je probio sa strane, vezao nekoliko driblinga i onda preciznim udarcem matirao protivničkog golmana.

Na kraju, iz velikog mučenja izrodila se velika pobeda. Partizan je u trećem kolu kvalifikacija, gde će igrati protiv turske Malatije, koja je u gostima savladala Olimpiju sa 1:0.

Javor Matis 1 : 3 Vojvodina
Čukarički 0 : 1 Inđija
Spartak ŽK 3 : 2 Partizan
Mladost 2 : 1 Mačva
Voždovac 1 : 0 Napredak
Radnički (N) 4 : 3 Rad
Crvena zvezda 4 : 1 Radnik
Proleter 1 : 3 TSC