Čelik pobjedio Veleža u Mostaru

Fudbaleri Čelika poslije preokreta su rezultatom 2:1 savladali Velež u susretu trećeg kola Premijer lige BiH.

Nakon dva vezana poraza u prva dva kola Premijer lige BiH, Velež je danas na stadionu Rođeni ugostio Čelik, jedan od pet timova koji su u prva dva kola Premijer lige BiH osvojila po četiri boda i našla se na diobi prvog mjesta na tabeli.

Velež je morao radi atmosfere u klubu doći do pobjede i popraviti užasan utisak nakon prva dva kola, te je u skladu sa tim jako ofanzivno ušao u utakmicu. Nusmir Fajić se vratio u startnu postavu, a on i Brandao su bili veoma problematični za odbranu gostujućeg tima.

Fajić je već u 5. minuti imao stopostotnu šansu, ali je šutirao direktno u golmana Bojana Pavlovića, da bi u naredne dvije akcije Fajić bio zaustavljen radi ofsajda.

Ipak, napadač Veleža je u 17. minuti izborio penal za svoj tim, a sa bijele tačke je pogodio Brandao za veliku radost publike i svojih saigrača.

Činilo se da je Velež na dobrom putu da stigne do prvog ovosezonskog trijumfa, a gosti koji su dobrim dijelom prvog dijela imali kontrolu posjeda lopte nisu ozbiljnije zaprijetili golu Adnana Bobića.

Zato su drugi dio otvorili fenomenalno. Već u prvom napadu preko gola je šutirao Ljubiša Pecelj iz odlične akcije, da bi se potom Ermin Huseinbašić lijepo namjestio na udarac i zatresao mrežu Adnana Bobića.

Ovaj pogodak žestoko je potresao Velež, koji već u narednom napadu prima još jedan gol. Jamak centrira iz slobodnog udarca, a mrežu domaćina trese Vedran Vrhovac, čime Čelik dolazi do preokreta i velike psihološke prednosti. Domaći su preko Berishe zaprijetili u narednom napadu, ali uz dosta muke, Bojan Pavlović je odbranio njegov udarac.

Velež je bio prilično bezidejan i u nastavku susreta, imao je problem da izgradi kvalitetan napad, ali je u 77. minuti mogao do gola, kada je Brandao imao šansu da poravna, ali je pogodio samo stativu.

Do kraja meča, imao je Velež još dvije solidne šanse, ali nije uspio doći do gola, pa je nakon utakmice ostao posljednji na tabeli, jedini u ligi bez osvojenih bodova, dok je Čelik barem privremeno skočio na vrh tabele.