Kopenhagen u boljoj poziciji pred revanš zahvaljujući skandaloznom suđenu Portugalca Martinsa

Fudbaleri Crvene zvezde odigrali su 1-1 sa Kopenhagenom u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu Šampiona.

Zvezda je u četvrtom minutu zaprijetila. Marin je sjajno izveo slobodan udarac ali je Gritebust odbranio.  U desetom minutu Zvezda je imala opasan napad ali Gobeljić nije najbolje zahvatio loptu. Zvezda je u 25. minuti zaprijetila preko Jovančića a Kopenhagen u narednom napadu preko Ndoja ali je ostalo 0-0. U 31. minuti Marin je fantastično šutirao ali lopta odlazi pored gola. Zvezda je u 44. minuti krunisala svoju bolju igru vodstvom. Strijelac za crveno-bele bio je Milan Pavkov.

Pavkov je radi povrede zadnje lože izašao na poluvremenu a ušao je Ričmond Boaći. Kopenhagen je zaigrao odlučnije u nastavku ali nisu stvorili ozbiljnu šansu na startu drugog poluvremena. U 54. minuti Boaći je imao sjajnu priliku ali nije imao sreće da pogodi za 2-0. Zvezda je taktički izgledala odlično. I pored pritiska Danaca, gosti nisu mogli šansu stvoriti. Prvu pravu šansu imali su u 81. minuti ali Ndoje šutira pored gola.

U 83. minuti Biel se bacio u kaznenom prostoru Zvezde kao da skače u bazen a sudija Martins poklonio je penal gostima. Vind je pogodio sa 11 metara za 1-1. Samo dva minuta kasnije identičan start nad Benom u šesnaestercu gostiju ali penala bilo nije. Do kraja susreta promjene rezultata nije bilo i Kopenhagen je u boljoj poziciji pred revanš. Za to mogu zahvaliti sudiji Martinsu koji je sudio sa dvostrukim aršinima i debelo je oštetio šampiona Srbije.

Javor Matis 1 : 3 Vojvodina
Čukarički 0 : 1 Inđija
Spartak ŽK 3 : 2 Partizan
Mladost 2 : 1 Mačva
Voždovac 1 : 0 Napredak
Radnički (N) 4 : 3 Rad
Crvena zvezda 4 : 1 Radnik
Proleter 1 : 3 TSC