Odličan početak SFK 2000 Sarajeva u kvalifikacijama

Sarajke ubjedljive na startu kvalifikacija

Fudbalerke SFK 2000 Sarajeva na najbolji mogući način otvorile su ovogodišnje kvalifikacije za Ligu šampiona. Sarajke su pobjedile u Zenici ekipu iz Makedonije, Dragon 2014 rezultatom 5:0 u meču prvog kola grupe jedan.

Prvakinje Bosne i Hercegovine u prednost su došle u 9. minuti. Spasojević je prošla po desnoj strani i asistirala Medić koja je precizno ubacila loptu u gol.

Prednost SFK 2000 je udvostručena u 59. minuti. Ponovo je Spasojević asistirala, ovaj put za kapitena ekipe Samire Hurem, A. Spahić kojoj nije bilo teško zabiti pogodak.

Zatim u 76. minuti A. Spahić ubacila je loptu sa desne strane prema Đoković, a ona odličnim udarcem postiže pogodak. Samo devet minuta kasnije, Đoković je uputila centaršut u šesnaesterac, gdje se najbolje snašla Bojat i zatresla mrežu.

Konačan rezultat postavila je Kuč u prvom minutu sudijske nadoknade nakon asistencije A. Spahić.

SFK 2000 Sarajevo - ŽFK Dragon 2014 5:0 (1:0)

Trening centar NS/FS BiH, Zenica. Glavni sudija: Marina Aufschnaiter (Austrija). Pomoćnici: Amina Raschid (Austrija) i Liana Grigoryan (Armenija). Ćetvrti sudija: Araksya Saribekyan (Armenija). Žuti kartoni: SFK 2000 (Crnjak, Bektaš) Dragon 2014 (Đorđevska, Gegova).

SFK 2000: Hasanbegović, Bektaš, Crnjak (od 46. Bojat), Đoković, A. Spahić, A. Spahić, Kuč, Nedić (od 54. Mujkić), Medić (od 82. Limanović), Hamzić, Spasojević. Trener: Samira Hurem.

Dragon 2014: Kolarovska, Šemsović, Derviši, Pavlina Nikolovska, Kostova, Kosteska, Živić, Paneska, Belistojanoska, Petrovska, Đorđevska (od 54. Geogova).  Trener: Ilija Mandarov.

Igračica utakmice: Alisa Spahić (SFK 2000 Sarajevo).

Radnik Bumerang : Drina
Alfa Modriča : Emina
Lokomotiva : SFK 2000
Iskra : Široki Brijeg