Kajkut srušio Radnik

Radnik - Borac

U okviru četvrtog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine FK Radnik je ugostio FK Borac Banja Luka. Konačan rezultat susreta glasio je 1:2 za gostujući sastav.

Igrao se treći minut utakmice, kada je domaćin došao do prednosti. Nakon fantastičnog protrčavanja, u kaznenom prostoru bio je oboren Karić, a sudija je pokazao na bijelu tačku. Siguran realizator najstrožije kazne bio je Maksimović.

Da Radnik želi pobjedu pokazao je ponovo u 13. minuti utakmice, kada je nakon driblinga snažno šutirao Peco, ali je lopta otišla pored gola. Slična situacija se odigrala u 20. minuti utakmice, ovaj put je Karić bio šansi, ali je Lučić sačuvao svoju mrežu.

U nastavku utakmice dobra prilika iza Borac, ali Crnov nije iskoristio dobru priliku. Nakon pola sata igre ponovo je Crnov bio u centru pažnju, ovog puta njegov centaršut iz kornerna nije iskoristio Jovanović. Samo par minuta kasnije Đurić je odlično centrirao, ali je Šubert šutirao direktno u golmana gostiju.

Igrao se 38. minut utakmice, kada je Radović nakon odličnog kontranapda izašao sam ispred Lučića, ali je lopta pobjegla lijevom beku Radnika. Pred sami kraj prvog poluvremena, dobru priliku je imao ponovo Crnov, ali je njegov udarac završio van okvira gola. Radnik je tako na pauzu otišao sa minimalnom prednošću.

U nastavku utakmice Borac je došao do izjednačenja. Igrao se 53. minut utakmice, kada je Vranješ stigao prije do lopte nego Kozić, a sudac je procijenio da je ponovo riječ o najstrožijoj kazni, ovoga puta u korist Borca. Siguran sa bijele tačke bio je Vranješ.

Radnik je u nastavku susreta pokušao doći do novog vodstva, ali su udarci Mekića i Popare bili slabašni.

Igrala se sedma minuta nadoknade kada je Saša Kajkut pogodio mrežu Radnika za veliku pobjedu svoje ekipe i tako postavio konačan rezultat 1:2.

RADNIK: Kozić, Radović, Sušić, Mekić, Popara, Peco, Maksimović, Despotović, Karić, Đurić i Šubert. Trener: Mladen Žižović

BORAC: Lučić, Jovanović, Jakupović, Crnov, Danilović, Ćosić, Čomor, Bosančić, Vranješ, Runić i Vujaklija. Trener: Branislav Krunić

Radnik - Borac 1:2 |Maksimović 3' - Vranješ 53' Kajkut 90+7'|