Budućnost sigurna u Milićima

Budućnost  je na teškom gostovanju u Milićima, u prvom kolu drugoligaškog Istoka, upisala prve bodove, savladavši domaću ekipu rezultatom 0:2.

Startovali pobjedom: FK Budućnost, Pilica

Prvo poluvrijeme proteklo je u nadigravanju i odličnoj igri obje ekipe, ali se, uprkos dobrim šansama Jolovića i Marinkovića, za domaće, a Krezovića i Stevanovića, za goste, na odmor otišlo bez pogodaka.

U drugi dio susreta  Piličani ulaze borbenije, što je donijelo rezultat već nakon deset minuta igre. Novajlija u timu, Rosić, prodire  po lijevoj strani,  ulazi u šesnaesterac, odigrava Krezoviću  koji upošljava  drugo pojačanje, Stevanovića, a njemu nije bilo teško pogoditi praznu mrežu za vođstvo od 0:1. Nakon ovog pogotka, Milićani  pojačavaju tempo, pokušavaju doći do izjednačenja, a odličnu akciju domaće ekipe u 61. minutu prekida Stevanović srušivši u kaznenom prostoru kapitena Milića. Arbitar Lakić nije imao dileme i dosudio je najstrožu kaznu. Jolović preuzima odgovornost, ali šutira preko gola i propušta šansu da poravna rezultat. Sredinom drugog poluvremena domaći tim ostaje sa igračem manje, jer je u svlačionicu, zbog drugog žutog kartona, poslan N.Ćirković, ali uspijeva sačuvati svoj gol sve do samog finiša. Minut prije nego što je sudija odsvirao kraj, Rosić je povukao kontranapad po lijevoj strani, ušao u 16 metara, odigrao Krezoviću koji sigurno pogađa Đorđićevu mrežu i postavlja konačni rezultat utakmice 0:2.

U timu iz Pilice ne kriju zadovoljstvo jer su iz Milića ponijeli sva tri boda.

Znali smo da nas na samom startu čeka težak meč i da je domaća ekipa pod pritiskom zbog činjenice da igra prvu utakmicu u novom rangu takmičenja. Milićani su se pokazali kao dostojan protivnik, ali moram istaći da je naša pobjeda potpuno zaslužena i da smo bili bolji u svim segmentima igre. Pored upisanih prvih bodova, raduje me i činjenica da su se naša pojačanja već u prvoj zvaničnoj utakmici pokazala kao odličan izbor i ne sumnjam da će ekipa i u nastavku sezone igrati na ovako visokom nivou. Vremena za odmor nema, okrećemo se sljedećem rivalu, trebinjskom Leotaru, s kojim ćemo u narednom kolu odmjeriti snage  na svom terenu, i, nadam se, upisati nove bodove“, istakao je Dalibor Krezović, trener i igrač Budućnosti.

Milići – Budućnost (Pilica) 0:2 (0:0)