Borjan odveo Zvezdu na korak od grupne faze Lige Šampiona i donio joj evropsku jesen

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u plej of za Ligu Šampiona. Zvezda je i u revanšu odigrala 1-1 sa Kopenhagenom, da bi na penale slavila sa 7-6.

U prvoj minuti sudija Mažeika je ošteti Zvezdu jer nije dosudio očiti jedanesterac na Ivaniću. Ipak, i pored greške sudije, Zvezda je došla do prednosti. U 17. minuti pogodio je Ričmond Boaći. Zvezda je čuvala prednost i prijetila iz kontri. Kopenhagen je imao posjed ali nisu stvarali šanse. Sve do završnice prvog poluvremena bilo je 1-0 a onda Ndoj pogađa za 1-1.

Zvezda je od 54. minuta igrala sa desetoricom. Milunović je dobio drugi žuti karton. Zvezda se nastavila braniti a prvu narednu šansu domaći su imali u 74. minuti, ali se Fišer nije snašao. Do kraja susreta nije bilo većih prilika i Zvezda se sjajno nosila i pored igrača manje, pa je meč otišao u produžetke.

Kopenhagen je bio mnogo bolji u produžetku. Pokušavali su doći do drugog gola ali Zvezda je odolijevala a na golu je siguran bio Borajn. I nakon prvog produžetka je ostalo 1-1. Na početku drugog produžetka Vind je sjajno pokušao ali je Borjan još bolje odbranio. U 113. minuti i domaći su ostali sa desetoricom jer je Bijel dobio drugi žuti. Zvezda je na kraju uspjela odvesti meč do penala.

Marin je prvi šutirao za Zvezdu i pogodio preču dok je Vind pogodio za prednost Kopa. Ivanić je pogodio u drugoj seriji dok je Fišer promašio za domaće. Jevtović je promašio u trećoj seriji dok je Sotiriu donio prednost domaćim. Žander je izjednačio a Borjan je Bernsonu odbranio penal. U petoj seriji pogodili su Pankov sa jedne i Zeka sa druge strane. U šestoj seriji Jovančić je promašio a Borjan je odbranio Ndoju penal. U sedmoj seriji promašili su Simić i Bartolec. U osmoj seriji sigurni su bili Degenek i Nelson. U devetoj seriji pogodili su Gobeljić i Papajanopulos. U desetoj seriji pogodili su Borjan i Gritenbust.  U 11. seriji pala je odluka. Pankov je dao za Zvezdu a udarac Vinda odbranio Borjan te je Zvezda sa 7-6 dobila jedanesterce.

Zvezda je osigurala plasman u Ligu Evrope minimum a za plasman u Ligu Šampiona igraće protiv Jang Bojsa.

Javor Matis 1 : 3 Vojvodina
Čukarički 0 : 1 Inđija
Spartak ŽK 3 : 2 Partizan
Mladost 2 : 1 Mačva
Voždovac 1 : 0 Napredak
Radnički (N) 4 : 3 Rad
Crvena zvezda 4 : 1 Radnik
Proleter 1 : 3 TSC