Krupa slavila u Brčkom

FK Jedinstvo, Brčko

Gosti iz kanjona Vrbasa opravdali su ulogu favorita juče u Brčkom jer su pobedili domaće Jedinstva rezultatom 2:1.

Krupa je povela u prvom ozbiljnijem napadu, igrao se 13. minut, nakon lepe akcije strelac je bio Nikola Dujaković. Posle vođstva gostiju Jedinstvo se oslobilo pritiska i uspostavilo ravnotežu na terenu, preuzelo inicijativu, pa su Cvijetin Pavić i Žikica Božić u kratkom periodu imali dve dobre prilike, ali rezultat nije bio promenjen. Bilo je to sve vredno pomena u prvom delu.

U nastavku domaćini su imali nešto više od igre, pokušavali da dođu do izjednačenja, ali nikako nisu uspevali da u obećavajućim napadima i izglednim situacijama dođu do gola Vasilija Kolaka. Krupljani su igrali na kontranapade i tražili drugi gol da reše pitanje pobednika. Igrao se 67. minut kada je Jovo Lukić umakao pažnji odbrane Brčaka i povisio prednost gostiju na 2:0.

Tek u 88. minutu Jedinstvo je uspelo da probije odbranu Krupljana i postigne gol čiji je autor mlađani rezervista Radovan Vujić. Po nesreću domaćina ostalo je isuviše malo vremena da se dođe bar do remija, celi plen je otišao u Krajinu.

Jedinstvo (Bč) – Krupa       1:2 (0:1)

Stadion: Lokomotive u Brčkom. Gledalaca: 350. Sudija: Darko Vukojević (Doboj) . Strelci: Vujić u 88. minutu za Jedinstvo (Bč), a Dujaković u 13. i Lukić u 67. minutu za Krupu. Žuti kartoni: Buljubašić, Stankić (Jedinstvo), Filipović, Palić, L. Nikolić, Makitan (Krupa). Crveni karton: Anel Ramić (Jedinstvo) u 57. minutu.

JEDINSTVO (BČ): Vukadinović , Lukić  (od 90+1 Omerhodžić ), Čavalić , Stankić , Marinković  (od 57. Vujić ), Đokić, Pavić , Božić , Mitrović , Musić  (od 46. Ramić ), Buljubašić .

KRUPA: Kolak , Makitan , Lukić  (od 87. Blažević ), Dujaković , Palić , Filipović , Maksimović , Dekić (od 62. Bilal ), Mandić, Golubović  (od 46. Šipovac ), L. Nikolić .

Igrač utakmice: Nikola Dujaković (Krupa).

Kozara 0 : 0 Tekstilac
Jedinstvo 1 : 2 Krupa
Slavija 0 : 0 Rudar Prijedor
Modriča Alfa 3 : 1 Podrinje