Startovala Područna liga Gradiška: Iznenađenje u Turjaku

Proteklog vikenda počela je nova sezona u Područnoj ligi Gradiška. Gosti su slavili na četiri meča, dok su tri pripala domaćinima. Ukupno je na sedam utakmica postignut 21 pogodak.

Najefikasniji trijumf u prvih devedeset minuta ostvarila je ekipa 13 Skojevki na gostovanju u Milosavcima. Het-trik postigao je Radić, dok su preostala tri pogotka pripala Francuzu, Vindžanoviću i Teliću.

Za veliko iznenađenje u premijernom kolu pobrinula se ekipa Potkozarja koja je sa 2:1 bila bolja od prošlosezonskog šampiona Kozare iz Turjaka. Aleksandrovčani su pod Kozarom slavili zahvaljujući kapitenu i dvostrukom strijelcu Kovaču. Gol za domaće pred kraj prvog dijela postigao je Anić.

Uzbudljiva utakmica viđena je i u Jaružanima. Gosti iz Cerovljana od gotovog umalo su napravili veresiju, međutim ipak na kraju uspjeli su u Kolonu odnijeti sva tri boda. Izabranici Borisa Berića sjajno su otvorili sezonu i do 63. minute vodili su sa čak 3:0. Strijelci su bili novajlija Paripović, Kojić i Berić. Ipak, do kraja susreta domaći su preko rezerviste Amidžića uspjeli postići dva pogotka, no više od toga nisu mogli.

Sigurne pobjede na svom terenu ostvarili su Laminci i Omladinac. Laminčani su do prve pobjede u novom rangu takmičenja došli preko Đukića i Jerinića, dok je u Brestovčini utakmicu obilježio kapiten domaćih Belenzada sa dva pogotka.

Prošlogodišnji polufinalisti KUP-a OFS Gradiška, Biseri i Obradovac snage su odmjerili u Čatrnji. U jednoj ravnopravnoj borbi u kojoj je najrealniji ishod bio remi, na kraju su ipak domaći zahvaljujući iskusnom Zgodiću slavili sa minimalnim rezultatom.

Premijerni meč za sezonu 2019/20 još u subotu odigrali su Kalemi i Sloga DIPO. Četa Darija Lackovića slavila je sa 2:0 golovima Mirjanića i Mijatovića i tako već na startu prvenstva pokazala da će ove sezone biti jedan od glavnih kandidata za ulazak u Regionalnu ligu.

Biseri 1 : 2 Torpedo
Obradovac 4 : 0 Omladinac
Sloboda 1 : 2 Župa
13 Skojevki 5 : 1 Laminci
Mladi Krajišnik 3 : 1 Kozara
Potkozarje 3 : 0 Kalemi
Sloga DIPO 7 : 0 Crni vrh