Trnovica još jednom podijelila bodove

Trnovica je, u drugom kolu regionalnog Istoka, na svom terenu, podijelila bodove sa tršićkim Podrinjem. Meč je završen rezultatom 1:1, a oba pogotka postignuta su u prvom poluvremenu.

Ubilježili još jedan remi: OFK Trnovica

Domaćin kreće ofanzivno od samom početka i prvi put  prijeti u 10. minutu kada Nenad Mićić prolazi po desnoj strani i šalje loptu u šesnaesterac Maksimoviću koji se ne snalazi najbolje i rezultat ostaje nepromijenjen. Dvanaest  minuta kasnije,  Saša Simić  izvodi udarac iz ugla, kapiten Simić odlično skače i šalje loptu u mrežu Tršićana za 1:0. U finišu prvog dijela, gosti koriste grešku vezne linije Trnovice, lopta dolazi do Lazarevića, koji ne propušta priliku nego sigurnim udarcem trese mrežu domaćina za izjednačenje 1:1.

U drugom poluvremenu, publika je uživala u dobroj igri i lijepim potezima obje ekipe, viđeno je nekoliko dobrih prilika, ali su golmani uspješno čuvali svoje mreže, pa promjene rezultata nije bilo.

Trnovica je ubilježila drugi remi u sezoni.

„Iako smo se nadali da ćemo pred svojim navijačima, koji su, kao i uvijek, na tribinama bili u velikom broju, upisati prvu pobjedu, nažalost, to nismo uspjeli. Podrinje je pokazalo da ima kvalitetnu ekipu koja će se, sigurno, i ove godine boriti za vrh tabele, tako da ne treba biti nezadovoljan ni osvojenim bodom. Još uvijek su uslovi za igru loši zbog velikih vrućina, igramo u nešto izmijenjenom sastavu, uigravamo se, i rezultati u prethodna dva kola uopšte ne pokazuju koliko mi ustvari možemo. Dugo je prvenstvo, a mi ćemo se potruditi da se dobrim rezultatima izborimo za svoje mjestu na tabeli“, kazao je Milan Simić, kapiten Trnovice.

OFK Trnovica – FK Podrinje (Tršić) 1:1 (1:1)