Proleter slavio protiv Milića

U drugom kolu drugoligaškog Istoka, Proleter je u Dvorovima savladao novajliju u ligi Miliće, rezultatom  2:1.

Detalj sa utakmice Proleter - Milići, foto: Facebook stranica FK Proleter-Dvorovi

Domaća ekipa rano dolazi do prednosti od 1:0, već u trećem minutu. Sudija Lazić je procijenio da je Ružičić igrao rukom prilikom centrašuta domaćeg igrača i pokazao na bijelu tačku, sa koje je siguran bio Dupor, doskorašnji igrač milićke ekipe. Pet minuta kasnije, Milićani prekidaju napad Proletera  i kreću u kontranapad. Đurić nesebično dodaje Marinkoviću koji šutira, a lopta se, nakon odbrane golmana Simojlovića, odbija do Vidovića koji vraća povratnu na pet metara, gdje  jednom od najboljih strijelaca u regiji preostaje samo da je smjesti u mrežu, za izjednačenje. Uprkos brojnim šansama oba tima, na odmor se odlazi bez promjene rezultata. U drugi dio susreta domaća ekipa ulazi ofanzivnije, preuzima inicijativu i u 69. minutu, nakon nekoliko pasova na sredini, lopta dolazi do samog Furtule koji neometan šutira sa 25 metara, i postiže veoma lijep pogodak u donji desni ugao inače odličnog Đorđića, koji je u nekoliko navrata  maestralno odreagovao na šutove Dupora, Jevtića i strijelca drugog pogotka. Pokušali su gosti da se vrate u igru, ali nisu uspjeli, tako da se susret završio prvom pobjedom Proletera, a drugim porazom Milića u sezoni.

Milićani ne kriju razočaranje zbog lošeg starta.

Još jedna teška utakmica i još jedan poraz su iza nas. Kao i u susretu s Budućnosti, poslije dobrog prvog poluvremena opet dolazi do pada u drugom, što nas je koštalo. Iako su domaćini poveli na početku, brzo smo izjednačili i poslije toga imali dvije-tri veoma izgledne šanse za promjenu rezultata,  ali Marinković i Đurić  ih ne koriste.  I Proleter je imao svoje prilike,  ali mislim da  je neriješen rezultat na kraju prvog poluvremena sasvim realan i zaslužen.  U drugom dijelu,  pad koncentracije i  neorganizovani napadi doveli su do toga da domaćini preuzmu incijativu i našu lošiju igru kažnjavaju pogotkom sredinom poluvremena. Pokušali smo da se vratimo,  ali voljni momenat nije postojao. Sem nekoliko šutova sa distance i poluprilika,  ništa konkretno se nije dešavalo. Domaćoj ekipi čestitamo na zasluženoj pobjedi i fer i korektnoj igri. U Dvorove smo došli oslabljeni, a u  30. minutu naš  najbolji mladi igrač Vidović,  u sudaru sa igračem Proletera Goranom Simićem,  zadobio je težu povredu,  pa su obojica završili u hitnoj, na ušivanju.  Ovom prilikom obojici igrača zelim brz i uspješan oporavak. Od žaljenja nema ništa, već se okrećemo pripremama  za narednu  nedjelju. U ovoj sedmici ćemo pokušati ispraviti greške i spremiti se za veoma bitnu utakmicu protiv višegradske Drine, u kojoj se nadamo prekidu ovog lošeg niza“, istakao je  Dragan Đorđić, kapiten Milića.

Proleter (Dvorovi) – Milići 2:1 (1:1